Ronaldo ambargosu

Ronaldo ambargosu

Futbolda yılın en iyileri açıklanırken Ballon d'Or (Altın Top) Ödülü'ne üst üste ikinci kez Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo layık görüldü

  • Futbol
  • Salı 13.01.2015
FIFA ve France Football Dergisi tarafından 2014 sezonunun en iyilerinin belirlendiği törende, yılın en iyi futbolcusuna verilen Ballon d'Or (Altın Top) Ödülü'nü geçen yıl olduğu üzere yine Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo kazandı. Ödüle 2008 ve 2013 yıllarında da layık görülen Ronaldo, ödülü dört kez (2009, 2010, 2011, 2012) alan Barcelona'nın Arjantinli golcüsü Lionel Messi ve Bayern Münih'in Alman file bekçisi Manuel Neuer'i geride bırakarak kazanmanın onuru yaşarken ödülü aldıktan sonra attığı çığlık ile geceye damgasını vurdu.

Yılın tartışılan 11'i!
'Yılın 11'i Neuer - Lahm, Luiz, Ramos, Silva - İniesta, Di Maria, Kroos - Messi, Ronaldo ve Robben'den oluşurken özellikle Luiz, Silva ve İniesta tercihleri tartışma yarattı. 'Yılın Teknik Direktörü Ödülü' Almanya'yı Dünya Kupası'nda zafere taşıyan Joachim Löw'e giderken, 'Puşkaş (Yılın En İyi Golü) Ödülü'nün sahibi ise Brezilya 2014'te mükemmel bir kontrol sonrası ceza sahası dışından voleyle Uruguay ağlarını havalandıran Kolombiyalı James Rodriguez oldu.

Cristiano Ronaldo, kariyerinin üçüncü Ballon d'Or Ödülü sonrası sevincini oğlu ve annesi ile birlikte paylaştı.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN