'Beraatimi istiyorum!'

Şikede yeniden yargılama davası başladı. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 4 sayfalık savunma yaptı

'Beraatimi istiyorum!'
Futbolda şike davası kapsamında haklarında verilen 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay'ca onanan F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında olduğu 6 sanığın yeniden yargılanmasına dün başlandı. İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, Aziz Yıldırım, İlhan Ekşioğlu, Olgun Peker'in de aralarında bulunduğu 5 sanık ile avukatları katıldı. Sanık Selim Kımıl duruşmaya gelmedi. Duruşmada, müdahil olarak Trabzonspor ve TFF avukatları da hazır bulundu. Trabzonspor avukatları, reddi hakim talebinde bulundu. Ancak talep, davayı uzatmaya yönelik olduğu gerekçesiyle reddedildi. Mahkemeye teşekkür ederek sözlerine başlayan Aziz Yıldırım'ın savunmasında şu ifadeler yer aldı:

NEYMAR FENERBAHÇELİ ÇIKTI - TIKLAYIN

'ÜLKEM ADINA MİNNETTARIM'
Almış olduğunuz bu yürekli kararla sadece adaleti sağlamakla kalmadınız, Türk Yargı Sistemi'ni illegal yapı ve yapılanmaların vesayet ve hükümranlığından kurtaran ilk ateşi yaktınız. Kendim ve ülkem adına minnetarım.
Bugün yaşanılanlar ve yaşatılanlar sadece Aziz Yıldırım'a ve Fenerbahçe'ye yönelik değildir. Ülke barışına, bu toprakları vatan yapan tüm değerlere yöneliktir. Ve bugün ben Aziz Yıldırım olarak bu nedenlerle savunmamın Yüce Türk Milleti adına yapıldığının kayda geçmesini istiyorum.

İKİ FUTBOLCUDAN EMENİKE'YE ŞOK! - TIKLAYIN

'BİZ ŞİKAYET ETMEDİK!'
Sadece şike davası değil, bu Cumhuriyetin, bu Devletin tüm vatansever kişi ve kuruluşlarına yönelik tüm bu davalar bu ülkenin taşıyamayacağı ağır bir yüktür.
Bizler bu ülkeyi iyisiyle kötüsüyle, eğrisiyle doğrusuyla çok sevdik... Ve bu ülkenin itibarı için yaşadık..
Birileri uluslararası platformlarda Türkiye'yi ve ona ait ne varsa şikayet etmek için fırsat kollarken, biz tüm çektiklerimize rağmen haklı çıksak da Türkiye aleyhine dava açmadık.

SUÇUMUZ VATANSEVER OLMAK!

Suçumuz F.Bahçeli ve vatansever olmaksa, ölene kadar mahkum yaşamayı göze aldığımızı bildirir, bir vatan şairinin (Ahmet Arif) "Onur da ağlar" dizeleriyle sözlerime son veririm: Ne alnımızda bir ayıp / Ne koltuk altında saklı haçımız / Biz bu halkı sevdik ve bu ülkeyi. Yıldırım savunmanın ardından beraatini talep etti.

YILDIRIM: PARALEL HUKUKU TANIMIYORUM
Aziz Yıldırım, savunmasında 'Şike Davası'nın Paralel Örgüt'ün bir komplosu olduğunu aktardı. Yıldırım, "Hukuka aykırı kurulan özel makamları, bu makamlarca oluşturulan hukuka aykırı delilleri ve mülkün hukukuna paralel yeni bir hukuk yaratmaya yönelik kararları tanımadığımı ilan ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tektir. İçinde başka bir devlet olamaz" dedi.

DAVALAR BİRLEŞTİ 28 NİSAN'A ERTELENDİ
Yeniden görülmeye başlanan 'Şike Davası'nın ilk gününde ara karar çıktı. 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu 6 sanığın yeniden yargılandığı dava ile haklarındaki hükümler Yargıtay tarafından bozulan 31 sanıklı davanın dosyalarının birleştirilmesine karar verildi. Mahkeme, yeni duruşmanın tarihini ise 28 Nisan olarak belirledi.

ADLİYE ÖNÜNDEKİ KAVGAYI POLİS ÖNLEDİ
Adliye önüne gelmek isteyen Trabzonsporlu bir grup taraftara, güvenlik gerekçesiyle polis izin vermedi. Polis, Trabzonsporlu taraftarları Çağlayan metrobüs durağına yönlendirdi. Bu sırada, duraktan adliye önüne gelmek isteyen Fenerbahçe formalı bir kişi ile oradaki Trabzonsporlu taraftar grubu arasında kısa süreli arbede yaşandı. Polisin çıkan olayla ilgili 3 kişiyi gözaltına aldığı öğrenildi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN