Galatasaray'da çöküşün nedenleri belli

Galatasaray'da çöküşün nedenleri belli

Galatasaray'da Dany, Eboue, Ontivero, Veysel Sarı başta olmak üzere birçok futbolcu astronomik rakamlarla transfer edildi.

Galatasaray yanlış transfer politikalarının kurbanı oldu... Bir süredir ekonomik krizle mücadele etmek durumunda kalan Sarı-Kırmızılı yönetim özellikle son 6 sezonda yaptığı yanlış transfer harcamalarıyla kasasını iyice boşaltırken zor günlerin eşiğine geldi. Galatasaray Yönetimi son 6 sezonda 16 futbolcuya sadece bonservis bedeli olarak 24 milyon 450 bin Euro öderken alınan futbolcuların büyük kısmından da yeterince yararlanamadı. Bu futbolculara ödenen yıllık ücretleri de hesaba kattığımız takdirde bu rakam 35 milyon Euro seviyesine kadar çıktı. Eboue, Yekta, Sercan, Yiğit, Danny ve Ontivero gibi futbolcular astronomik rakam ödenen isimlerin başında gelirken performanslarıyla hiçbir teknik adamın gözüne giremeyerek kelimenin tam anlamıyla döküldüler.

AYRILAN OYUNCULARA BİLE MAAŞ ÖDENİYOR
DEVRE arasında Yiğit'in sözleşmesi feshedilirken bedavaya gelip 650 bin Euro alan Furkan içinKarabükspor sadece maaşının bir kısmını ödeyecek. 2.5 milyon Euro'ya gelen ve 300 bin Euro'ya oynayan Yiğit'in ise sözleşmesinin bedelsiz olarak feshedildiği bildirildi. Ayrıca G.Saray Yönetimi Balıkesir'de kiralık oynayan Sercan'ın 700 bin Euro'luk maaşının, Danny'nin ise 1.2 milyon Euro'luk maaşının bir kısmını ödüyor.


Goller Cepte
BİZE ULAŞIN