Fanatizm kaybedecek

Fanatizm kaybedecek

Galatasaray Başkanı Yarvusat, Kızılyıldız Başkanı Covic ile düzenlediği basın toplantısında barış çağrısında bulundu

  • Futbol
  • Cumartesi 17.01.2015
Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat ve Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic, dünkü maç öncesi ortak bir basın toplantısı düzenledi. "Fanatizm kaybedecek, fair-play ve tolerans kazanacaktır" diyen Yarsuvat, "Fairplay ruhunu yaşatmak için el ele buradayız. Hayatını kaybeden Marko Ivkovic sadece bir taraftar değil bir sembol de olmuştur. Bizler de bu elim olay nedeniyle üzüntü duyuyoruz. Bizi az da olsa teselli eden katilinin yakalanıp, hakim önüne çıkartılmasıdır" ifadesini kullandı.

EDİLEN KÜFÜRLERİ DUYMAYACAĞIZ

Salonda gerginlikten uzak duracaklarını kaydeden Yarsuvat, "500 senelik Türk hakimiyetinden ötürü burada Türkçe küfür de biliniyormuş. Türkçe ederlerse de duymayacağız ne yapalım" dedi. Kızılyıldız Başkanı Nebojsa Covic ise, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını dileyerek şunları söyledi: "İki kulübün ve iki devletin görevi, bu ve buna benzer tansiyonları düşürmektir. Bütün sporseverlere sesleniyorum. Bu tür olaylardan uzak durmalıyız."

YARSUVAT MEZARINA ÇELENK KOYDU
Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray LH-Kızılyıldız arasında İstanbul'da oynanan maç öncesi çıkan olaylarda öldürülen Sırp taraftar Marko İvkovic'in mezarını ziyaret etti. Belgrad Büyükelçisi Mehmet Kemal Bozay ile birlikte mezarlığa giden Yarsuvat, İvkovic'in mezarına çelenk bıraktı. Yarsuvat'a, Kızılyıldız Basketbol Kulübü Başkanı Nebojsa Covic de eşlik etti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN