Kanarya severler derneği değiliz

Orman, alt yapı oyuncularını değerlendirememekten yakındı: Milletin parasını harcıyoruz. Burası futbolcu yetiştirip, piyasaya salma yeri değil

Kanarya severler derneği değiliz
Beşiktaş ile Adanaspor arasında işbirliği protokolü imzalandı. Belek'te düzenlenen imza töreninde konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Adanaspor'a patron olarak değil, işbirlikçi olarak geldiklerini söyledi. Orman, "Adanaspor'un hisselerini alacağız. Ancak büyük hissedar olmayacağız. Adanaspor'u pilot takım yapma niyetimiz yok. Onun için kardeşlik anlaşması dedik. Bu işi baltalamayı amaçlayanlar, farklı bir yere çekmek isteseler de bu işbirliğinden sinerji doğacaktır" diye konuştu.

KESKİN'E ÇİFTE GÖREV
Projenin başına getirdikleri Gökhan Keskin'in aynı zamanda Adanaspor'un sportif direktörü olacağını belirten Orman şöyle devam etti: "İzleme ekibimizden isimler gelmekte ancak oynamaları zor gözüküyor. Aynı şey transfer ettiğimiz bazı oyuncular ve altyapıdan yetişen futbolcular için de geçerli. Beşiktaş, Kanarya Sevenler Derneği değil. Milletin parasını harcıyoruz. Burası futbolcu yetiştirip piyasaya salma yeri değil."

'ARAS'A TEKLİF GELMEDİ'
Türkiye doğumlu Ermeni futbolcu Aras Özbiliz'in menajeri Hovhannisyan, Beşiktaş'ın futbolcularıyla ilgilendiğini ancak henüz bir teklifte bulunmadığı açıkladı. Aras'ın babası geçtiğimiz hafta Beşiktaşlı yöneticilerle görüşmüştü.

VELİ KAVLAK DİNLENDİRİLDİ
Antalya'da kamp yapan Beşiktaş'ta Guaratingueta maçı önceki arka adalesinde ağrı hisseden Veli Kavlak, dünkü idmana katılmadı. Veli'nin yanı sıra sol arka adalesinde sertlik olan Demba Ba ve kasığında zorlanma meydana gelen Uğur Boral da dinlendirildi.

DEMBA BA ADANA'YA!
Orman, "Adanasporlulalara vereceğiniz bir müjde var mı?" sorusuna esprili bir şekilde, "Demba Ba'yı Adanaspor'a yollamayı planlıyoruz" cevabını verdi. Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ise siyah-beyazlıların sağ bek arayışlarının hatırlatılması üzerine, "Şu anda Beşiktaş'ta oynayabilecek bir sağ bekimiz yok" ifadesini kullandı. Akgül, anlaşmanın kulüpleri adına çok faydalı olacağını ve farklı yerlere çekilmemesi gerektiğini de vurguladı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN