Arda Turan: 14 yabancı fazla

Arda Turan: 14 yabancı fazla

Arda Turan, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından değiştirilen yabancı kuralına ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

  • AA
  • Futbol
  • Pazartesi 19.01.2015 12:17
Atletico Madrid'de forma giyen milli futbolcu Arda Turan, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından değiştirilen yabancı kuralına ilişkin, "Yeni yabancı kuralına göre mevcut kadroda 14 yabancı oyuncunun olmasını fazla buluyorum" değerlendirmesini yaptı.

Turan, İspanya'daki yaşantısından, Türkiye'deki yeni yabancı futbolcu uygulamasına kadar birçok konuda Gençlik ve Spor Bakanlığının yayın organı Gençlik Spor Dergisi'ne değerlendirmelerde bulundu.

Yeni yabancı kuralına ilişkin Turan, iyi bir yerli futbolcunun hiçbir kurala bakmadan her yerde oynayabileceğini belirterek, iyi yabancı oyuncunun da ülke futbolunda kaliteyi artıracağına inandığını kaydetti.

Turan, yeni kuralla takımların daha dikkatli ve iyi transfer politikası belirleyeceğini anlatarak, "Açıkçası futbolun sınırlamalara girmesinden yana değilim. Yeni kurala göre mevcut kadroda 14 yabancı oyuncunun olmasını fazla buluyorum. Kulüplerin maddi güçleri bu kadar büyük bir sayı için yeterli olabilecek mi, bilemiyorum ama tabii mevcut yabancı sayısının da az olduğunu düşünüyorum. Umarım bu karar sonrasında kazanan futbolumuz olur" ifadelerini kullandı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN