Dinime laf söyletmem

Beşiktaş'ın yıldızı Demba Ba'dan çarpıcı açıklamalar geldi: Müslüman olmam olan biteni kabul etmem anlamına gelmez

Dinime laf söyletmem
Performansıyla sezonun ilk yarısına damga vuran Beşiktaş'ın Senegalli yıldızı Demba Ba, dün Antalya'da basın mensuplarıyla bir araya gelerek çarpıcı açıklamalar yaptı. Senegal Milli Takımı'na çağrılmayış nedeninden Fransa'daki Charlie Hebdo saldırısına kadar birçok konuda konuşan golcü futbolcu, özel hayatına dair merak edilenleri de anlattı. Fransa'da katıldığı bir televizyon programında Charlie Hebdo yazılı tişörtü giymemesi hakkında konuşan Senegalli yıldız, "Tişörtü giymedim. Çünkü Charlie Hebdo'yu desteklemeyebilirim. Fransa özgür bir ülke. Düşünce özgürlüğü var. Terörü kesinlikle desteklemiyorum. Ama dinime de laf söyletmem. Müslüman olmam olan biteni kabul etmem anlamına gelmez" diye konuştu.

29'A GOLLE GİRDİ, BA TEBRİK ETTİ - TIKLAYIN

GANALI SAĞ BEK BEŞİKTAŞ'TA - TIKLAYIN

SADECE BEN DEĞİL TÜM DÜNYA ŞAŞIRDI
Her zaman daha iyi bir insan olmak için gayret gösterdiğini vurgulayan Beşiktaşlı oyuncu, "Ben de insanım. Artı ve eksi yönlerim var. İslamiyet hayatımda çok önemli yer tutuyor. Böyle bir imaja sahip olmaktan rahatsızlık duymuyorum" ifadesini kullandı. Milli takıma çağrılmayışına sadece kendisinin değil tüm dünyanın şaşırdığını söyleyen Demba Ba, "Senegal Milli takıma seçilmeyişimin nedeni sportif sebepler değil, tamamen saha dışı olaylardır. Teknik direktör bir tercih yaptı. Umarım başarılı olurlar" şeklinde açıkladı.

DÖNERE BAYILIYORUM
Türk yemekleri arasında en çok döneri seviyorum. Tadına bayılıyorum. Çok sık yiyoruz. Müzik zevkime gelince, genelde Senegal müzikleri, geleneksel müzikleri seviyorum. Türk şarkıcıları pek dinlediğim söylenemez.
İlhan Mansız'ın 2002 Dünya Kupası'nda attığı golü unutmam mümkün değil. Fantastikti. İmkansız gibi görünen bir goldü. İlhan Mansız'ın yerini bence tamamen doldurmak kader işi.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN