Önce Yarsuvat ve Yıldırım görüşsün

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, tribün sorunlarının çözülmesi için öncelikle G.Saray ve F.Bahçe başkanlarının fikir birliğine varması gerektiğini söyledi

Önce Yarsuvat ve Yıldırım görüşsün
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yöneticiler, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ı ziyaret etti. Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Fikret Orman, kendisine yönelttiğimiz, "Ligin ikinci yarısı başlıyor. Tribünlerde şiddet devam ediyor. Her geçen gün taraftar sayısı azalıyor. Derbilere rakip seyirci hala alınmıyor. Bu sorunları çözmek için Galatasaray ve Fenerbahçe başkanlarıyla bir araya gelir misiniz?" sorusu üzerine, topu ezeli rakiplerine attı.

FATİH HOCA BİZDEN DAHA TECRÜBELİ!
"Ben her zaman görüşmeye hazırım" diyen Orman, "Çay, kahve içer, hatta yemek bile yeriz. Ancak özellikle Sayın Aziz Yıldırım ve Sayın Duygun Yarsuvat'ın bir araya gelmesi gerekiyor. Üç kulübün başkanının görüşüp, birlikte mesaj vermesi camialarımıza da olumlu yansıyacaktır" şeklinde konuştu. Beşiktaş Endüstri Spor Meslek Lisesi'ni kurmayı hedeflediklerini ifade eden Fikret Orman yeni yabancı kuralına eleştirilerini de sürdürdü: "Fatih Terim hocamız Milli Takım açısından bakıyor. Bizden daha tecrübeli bir insan. Ben ise kurumlar açısından bakıyorum. Bu dakikadan sonra yapılacak bir şey yok. Karar alındı. Yaşayarak sıkıntılar görülecektir. Umarım Futbol Federasyonu gerekli tedbirleri alır."

KILIÇ: EV ÖDEVİNİ TAM YAPMALIYIZ
Beşiktaş heyetini kabulü sırasında açıklamalarda bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, siyah-beyazlı kulübe stat konusundaki desteklerinin devam edeceğini duyurdu. Futbol kulüplerinin maddi sıkıntılarına dikkat çeken Kılıç "UEFA'nın kriterleri hepimizin malumu. Bunlar bize gelmeden önce ev ödevimizi yapıp, finansman alanındaki çalışmalarımıza dikkatlice devam etmemiz gerekiyor" dedi. Bakan Kılıç, son 12 yıldır Türkiye'de sportif anlamda yapılan altyapı çalışmalarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun desteğiyle kesintisiz ilerlediğini de vurguladı.

MERKEZİ ANKARA'YA ALIN
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kendisini ziyaret eden Beşiktaşlı yöneticilere ilginç bir öneride bulundu. Gökçek, "Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a İstanbul takımı demek yanlış. Aslında merkezinizi buraya taşıyabilirsiniz. Size stadı temelli verebiliriz" diye konuştu. Gökçek, Saray Spor Tesisleri'ni Mahmut Özgener ve Cemal Aydın'a kızdığı için MİT 'e verdiğini de sözlerine ekledi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN