Zeminler futbolumuzun düşmanı!

Altınordu ile oynanan kupa maçında sakatlanıp 44'üncü dakikada oyundan çıkmak zorunda kalan F.Bahçeli Emre, "Sorunu Türk futbolcusu olarak görenler, önce zeminlere baksınlar" dedi. İşte Türkiye'nin zemin gerçeği;

Zeminler futbolumuzun düşmanı!
Türk kulüpleri hiçbir şeyden çekmedi çimden çektiği kadar.. Kötü zemin yüzünden oynanamayan maçlar ve sakatlanan futbolcular.. Yılların İzmir Atatürk Stadı'nın zemini 30 Aralık'ta yağış nedeniyle maç oynanmasına izin vermedi. Önceki gün kötü zemin F.Bahçeli Emre'nin sakatlanmasına neden oldu. Tecrübeli yıldız tepkisini, "Türk futbolcusunu sorun olarak görenler önce zeminlere baksınlar. İzmir gibi bir şehirde tarla gibi zeminde maç yapıyoruz" diye gösterdi. Sadece İzmir Atatürk değil, pek çok stat kötü zeminiyle futbolcuların kabusu oldu.

İZMİR ATATÜRK: Altınordu ile F.Bahçe 30 Aralık'ta kötü zemin nedeniyle bu statta oynayamadı. Önceki akşam hava şartları iyiydi ama zemin yine kötüydü. Emre zeminin kurbanı oldu.
İSTANBUL OLİMPİYAT: Beşiktaş, bu sezonun ilk yarısında 9 maça bu statta çıktı. 8 karşılaşmada 10 farklı futbolcu zemin nedeniyle sakatlık yaşadı.
MERSİN ARENA: Sezon başı ilk olarak Beşiktaş'ı ağırladı. Kötü zemin nedeniyle iki oyuncu sakatlandı. Arena bakıma alınırken Mersin İdmanyurdu eski stadı Tevfik Sırrı Gür'e dönmek zorunda kaldı.
ŞANLIURFA GAP: Yağmur ile çok fazla buluşamayan çimler buna rağmen isyan ettirdi. Şanlıurfa takımları maç yapmak için komşu şehirlere gitmek zorunda kaldı.
MANİSA 19 MAYIS: Süper Kupa finalinde F.Bahçe ile G.Saray'ı ağırlayan stadın kötü zemini maç öncesi yeşile boyanıp kamuflaj yapıldı. Kötü zemin Alves'i sakatladı.
ALANYA OBA: Galatasaray devre arası kampında katıldığı turnuva maçlarını bu statta oynadı. Kötü zeminle beraber Semih Kaya, Burak Yılmaz ve Koray Günter sakatlandı.
VEFA: Karagümrük-Bursaspor kupa maçında zeminin kötü olması Serdar Aziz ve Volkan Şen'in sakatlanmasına sebep oldu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN