Yakın savunma

Yakın savunma

  • Futbol
  • Salı 27.01.2015
Çaykur Rizespor maçında oyuna girdikten 3 dakika sonra sakatlanarak kenara gelmek zorunda kalan Burak Yılmaz, teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu'na yönelen eleştirilere kalkan olmak için dün GS TV'ye çıktı. Aslan'ın en önemli gol ayağı, "Aslında hocam da beni oynatmak istemiyordu. 'Hocam lütfen 15 dakika oynayayım' dedim. Bu yüzden beni kıramadı. İyi de ısındım. Antrenmanda yaklaşık 40 depar attım. Hiçbir şey yoktu. Maçta depara ilk çıkış anında ağrı hissettim. Geçer diye düşündüm ama olmadı" diyerek oyuna girmek için kendisinin ısrarcı olduğunun altını çizdi. İyi niyetinin sakatlanmasında etken olduğunu vurgulayan Burak, "Bu sene çok önemli, herkes oynamak ve galip gelmek istiyor ama kendi adıma hata yaptım. Korkulacak bir şey değil. Eski sakatlığım nüksetti. Bir daha yaşadığım için korktum" ifadelerini kullandı.
OYNAMASI MUCİZE!..
Sakatlığı tam geçmeden Rize maçında oyuna giren Burak Yılmaz, Bursaspor maçını da ateşe attı. Golcü oyuncunun Timsah'a karşı forma giymesinin çok zor olduğu bildirilirken, Burak Yılmaz yaptığı açıklamada, "Ödeminin dağılması halinde inşallah oynayabilirim. Bursaspor, ligin en önemli takımlarından bir tanesi" diye konuştu.

DZEMAİLİ TAKTİĞİ
Hazırlık maçlarında oynayan Blerim Dzemaili'nin Diyarbakır BŞB'nin ardından Rize karşısında da kadroda olmamasının nedeni ortaya çıktı. Sarı-kırmızılılar , Dzemaili'yi satmanın planlarını yapıyor ve oyuncunun sakatlanmamasını istiyor. Dzemaili'nin sakatlığı nüksetmesin diye kadro dışı kaldığı öğrenildi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN