Figo FIFA başkanlığına aday

Figo FIFA başkanlığına aday

Portekiz'in efsane futbolcusu Luis Figo, FIFA başkanlığına adaylığını koydu.

  • Futbol
  • Çarşamba 28.01.2015 15:03
Portekiz'in yetiştirdiği en değerli futbolculardan olan Luis Figo, FIFA başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Eski futbolcu, CNN International'e verdiği röportajda, FIFA başkanı olmak istediği söyledi.

42 yaşındaki futbol adamı, "Futbol için endişeleniyorum. FIFA'nın imajı son zamanlarda yaşananlardan ötürü zedelendi. Bu hoşuma gitmiyor" dedi.

Figo şunları söyledi:

"İnternette FIFA ile bir arama yaptığınızda karşınıza çıkan ilk kelime 'skandal' oluyor. Bunu değiştirmeliyiz. FIFA daha iyisini hak ediyor."

"Birçok teknik adam ve futbolcu bir değişimi arzuluyor. Geçen yıl Dünya Kupası sırasında Brezilya'dayken bu kadarı verdim. İnsanların verdiği tepki bir şeylerin değişmesi gerektiğini gösteriyordu."

Üçüncü aday
Figo ile beraber FIFA'nın şu an üç başkanlık adayı oldu. Eski başkan Sepp Blatter'in yanı sıra Hollanda Kraliyet Futbol Federasyonu Başkanı Michael van Praag da aday olduğu açıklamıştı.

Kariyeri başarılarla dolu
Futbolculuk kariyeri başarılarla dolu olan Luis Figo, Sporting'de başladığı kariyerine Barcelona ve Real Madrid'in ardından Internazionale'de nokta koymuştu.

Portekiz Milli Takımı'nın kaptanlığını da yapan Figo, EURO 2004'te finale çıkan takımda yer almıştı.

Figo'nun kariyerinde dört İspanya Ligi, dört İtalya Ligi, bir Şampiyonlar Ligi, bir de UEFA Kupası bulunuyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN