Galatasaray transfer yapamıyor çünkü...

Sarı-Kırmızılı yönetim, Ünal Aysal döneminde futbolculara dağıtılan ve ödeme için 3 günlük süre kalan yaklaşık 13.2 milyon TL yüzünden sıkıntıya düştü. Bu nedenle transfer de rafa kaldırıldı

Galatasaray transfer yapamıyor çünkü...
G.Saray Yönetimi'nin transfer yapma fikrinden kesin olarak vazgeçmesinin perde arkasında, eski başkan Ünal Aysal döneminde futbolculara dağıtılan ve 31 Ocak'ta oyunculara ödenmesi gereken 5 Milyon Euro'luk (13.2 milyon TL) senetlerin yattığı ortaya çıktı.

Üç gün sonra bu yüklü ödemeyi yapmak zorunda olan yönetim, 'mali çaresizlik' nedeniyle transferden vazgeçmek zorunda kaldı. Olağanüstü kongre ile yapılan başkanlık seçimi öncesinde, günü gelen transfer taksitlerini ödemek yerine futbolculara ileri tarihli senetler veren eski yönetimin, oyunculara dağıttığı ve 4 ayrı taksite böldüğü senetlerin sonuncusunun bu ay sonunda ödenmesi gerekiyor. Yeni yönetimin, transfer için ayrılan bütçeyi zorunlu olarak bu senetleri ödemek için kullanacağı öğrenildi.

'Önce çocukların paraları'
Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın, ihtiyaç duyulan bir transfer yaparak kadroyu güçlendirmeyi çok istemesine rağmen, vadesi gelen bu senetler yüzünden "Önce çocukların paralarını ödeyelim" dediği ve bu kararından vazgeçtiği bildirildi. Vadesi gelen senetleri ödeyebilmek için bir kaynak oluşturan yönetim, transfer bütçesini tamamen bu ödemeye kaydırdı.

Hoca anlayış gösterdi
Kulüp içindeki bu maddi durumun, yeni bir stoper transferi bekleyen Hamza Hamzaoğlu'na da iletildiği ve genç teknik adamın yaşanan bu sıkıntıyı anlayışla karşılayarak "Transfer yapmasak da olur" diyerek yönetimin rahatlattığı belirtildi. (Habertürk )
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN