Beşiktaş ve Galatasaray'la oynayan takım sahte çıktı

Galatasaray ve Beşiktaş'ın yanı sıra Arjantin'den River Plate ve Brezilya'dan Guarantingueta takımlarının katıldığı International Royal Cup'ta bir sürü garip olay yaşandığı ortaya çıktı.

Beşiktaş ve Galatasaray'la oynayan takım sahte çıktı
Turnuvaya katılacağı ilan edilen Neymar Enstitü aslında 7-14 yaş çocukların forma giydiği bir takım olduğu için, yerine Guarantingueta adlı bir takım getirildi. Brezilya 3. Ligi'ne kayıtlı bu takımın hiç futbolcusu olmadığı için toplama bir ekip oluşturuldu. Ancak toplama takımın da sadece 1'i Brezilya Futbol Federasyonu'na kayıtlı. Oyunculardan ikisi halen Çorluspor'da oynuyor!


Spor toto süper lig'in devre arasında Antalya'da düzenlenen International Royal Cup organizasyonunda büyük skandallar yaşandığı ortaya çıktı. 'futbolarena.com'un haberine göre, Türkiye'den Galatasaray, Beşiktaş, Arjantin'den River Plate ve Brezilya'dan Guarantingueta takımlarının turnuva baştan sona garip olaylara sahne oldu. Şampiyonluğu Beşiktaş'ın kazandığı turnuvada yaşanan skandallar şöyle:


NEYMAR'IN TAKIMI DEDİLER AMA...
Turnuvada Beşiktaş, Galatasaray ve River Plate'ten sonraki 4. takımın, Barcelona'da forma giyen Neymar'ın sahibi olduğu Neymar Enstitü olduğu açıklanmıştı. Ancak Neymar Enstitü'nün yerine, Brezilya 3. Ligi'nden Guarantingueta takımı geldi.

GUARANTINGUETA'NIN HİÇ FUTBOLCUSU YOKTU
Sorunlu bir dönem geçiren Guaratingueta'nın turnuvada mücadele edebilecek bir kadrosu yoktu. Takımda neredeyse futbolcu kalmamıştı. 16 Ocak'ta kulübün tam 21 futbolcuyu transfer edeceği açıklandı ancak bu oyuncuların hangilerinin deneneceği, hangileriyle resmi sözleşme imzalanacağı belli değildi. Zaten bu oyuncuların takıma katılımları da henüz gerçekleşmemişti. Dolayısıyla Antalya'ya gelen kafilede yer alamadılar.


"NEYMAR'IN TAKIMI MEĞER 7-14 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARMIŞ!
Organizasyonda iletişim yetkilisi olarak görev yapan, Neymar'ın NTV Spor'a verdiği röportajın yanı sıra turnuva boyunca yabancı futbolcuların canlı yayınlarda çevirmenliğini yapan kişi sosyal medya üzerinden yazdığı bir mesajda: "Neymar Enstitüsü Neymar'ın arkadaşlarından oluşan bir takım. Enstitüdeki çocuklar 7-14 yaş aralığında zaten" şeklinde bir bilgi verdi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN