Yaylım ateşi

Yaylım ateşi

Şansal Büyüka ve Mustafa Denizli'nin şikayet ettiği SABAH yazarı ve yorumcu Ahmet Çakar: "Denizli ve Büyüka, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Büyüka beni diğer spor yazarlarıyla karıştırmasın"

  • Futbol
  • Perşembe 23.04.2015
Sabah yazarı ve yorumcusu Ahmet Çakar, Şansal Büyüka ve Mustafa Denizli'nin kendisini eleştirileri için mahkemeye vermesine Twitter üzerinden büyük tepki gösterdi. Çakar'ın sosyal medyada gündem yaratan mesajları şöyle: "Şansal Büyüka, 20 yıldır futbolun baronu gibi davranıp her şeyi tekeline almış ve istediği gibi hareket etmiştir. Erman Toroğlu'nun yaptığı açıklamalar piero denen cihazın hangi kararı istiyorsa onu göstereceğini ortaya koymuştur. Büyüka, beni diğer spor yazarlarıyla karıştırmasın."

DİGİTÜRK'Ü BİTİRDİN
Çakar, "Büyüka meydanı boş buldu, aklı sıra bana RTÜK ve mahkeme yoluyla yürüyecekmiş. Aynı delikanlılığı Hıncal Uluç ve Erman Toroğlu için gösterecek mi? Erman kovulurken, Oğuz Tongsir, Sedat Kaya gönderilirken neredeydin? 20 yıldır o koltukta oturmak için verilen tavizler Şansal'a büyük zarar vermiştir. Mustafa Denizli ve Şansal Büyüka, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. RTÜK, mahkeme yetmez, gidin Obama'ya da şikayet edin. Digitürk ve Lig TV gibi ciddi platformlarda, üstelik Türk futboluna bu kadar büyük para verirken marka değerini bitiren Şansal Büyüka'dır" sözleriyle eleştirilerini sürdürdü.

MEĞER NE SAFMIŞIM!
Eski FIFA hakemi Çakar, 1991'deki meşhur Fenerbahçe- Beşiktaş maçının son dakikasında verdiği gol kararıyla ilgili daha sonra yapılan piero çalışmasına dair de özeleştiri yaptı. Çakar, "Yıllar önce aynı piero ile beni de aklamıştınız. Ben de sevinmiştim, 'ohh golmüş' diye... Meğer ne safmışım!" ifadelerini kullandı.

ÇAKAR NE DEMİŞTİ?

Beyaz TV'de piero sistemini değerlendirirken Ahmet Çakar, Denizli ve Büyüka'yı şu sözlerle eleştirmişti: "Bu akşam operasyon vardı, bunu gördük. Şansal Büyüka ve pierosu. Pieronuza inanmıyorum. Şansal Büyüka'nın Fenerbahçe'ye sevimli görünmek için... Birileri istedi Erman kovuldu, birileri istedi Markus geldi, gitti. Bana pieroyu anlatmayın, bırakın bu işleri."

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN