Şantaja gerek yoktu

"Şantaja gerek yoktu"

Spor Toto Süper Lig ekibi Mersin İdmanyurdu'nun kulüp başkanı Ali Kahramanlı, eski futbolcuları Ahmet Şahin'in şampiyonluk primi alacağı gerekçesiyle kulübe Sivas'ta kaldıkları otelde haciz uygulanmasına ilişkin, "Şantaja gerek yoktu" dedi.

  • Futbol
  • Cuma 24.04.2015 17:31

Kahramanlı, kulübün PTT 1. Lig'de mücadele ettiği sezonda kaleci Şahin'e olan prim borcu nedeniyle, Sivas'ta kaldıkları otelde haciz işleminin uygulanmak istendiğini söyledi.

Haciz girişimini "şantaj" olarak nitelendiren Kahramanlı, "Ahmet Şahin'in bir primi vardı, sözünü verdik. Bize sormadan kendileri dava açmış ve dava sonucu bize gelmeden Sivas'ta bu olay yaşandı. Keşke ilk önce bizle görüşülseydi. Şantaja gerek yoktu" diye konuştu.

Kahramanlı, takıma zarar verilmek için böyle bir yolun seçildiğini savunarak, şunları kaydetti:

"Bize gelse, konuşulsa biz zaten çözeriz, çözdük de. Bu kulüpte bugüne kadar kimsenin alacağı kalmamıştır, ödüyoruz. Direkt Sivas'a gidilip, böyle hoş olmayan bir girişimde bulunuluyor. İşte ses getirmek için takım otobüsünü falan bağlatmaya çalışıyorlar. Bu otobüs zaten Kahramanlı Group'a ait. Söz konusu paranın ödeneceğine yönelik anlaşmaya vardık, konuştuk da. Herhangi bir haciz uygulanması olmadı."

Ligde bugün oynayacağı Medicana Sivasspor maçı için kentte bulunan Mersin İdmanyurdu'nun kaldığı otele gelen Sivas 3. İcra Daire Müdürlüğü memurları, Ahmet Şahin'in şampiyonluk primi olan 237 bin 73 lira alacağı için takım otobüsüne ve futbolcuların formalarına haciz işlemi uygulamak istemiş, haciz işlemi, borcun bir ay içerisinde ödeneceğinin taahhüt edilmesi üzerine gerçekleşmemişti.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN