12. kez başkan

F.Bahçe'de ilk kez 15 Şubat 1998'de başkan seçilen Aziz Yıldırım, 17 yıllık görev süresindeki 12. Genel Kurulu'ndan da zaferle çıktı. Yıldırım, rakibi Belgü'ye 4 bin 360 oy fark attı

12. kez başkan
F.Bahçe'de bir seçimden daha Aziz Yıldırım zaferle çıktı. İlk kez 15 Şubat 1998'de başkan seçilen Yıldırım, 17 yılda 12. Genel Kurul'unu yaşadı. 12 seçimli genel kurulun 7'sinde tek aday olan Yıldırım, 5'inde Vefa Küçük, Şadan Kalkavan, M.Ali Aydınlar ve Hulusi Belgü karşısında kazandı. İlk kongreye Vefa Küçük'e karşı 1 oyla önde tamamlayan Aziz Yıldırım, 2013'teki kongrede Aydınlar'a karşı 6 bin 821 oyla kulüp tarihinde rekor oyla güven tazelemişti. Bu arada Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yayınladığı mesajda Yıldırım'ı tebrik etti.

PARALEL YAPI BİZİ YIKAMADI
F.Bahçe'nin bundan sonra yapacağı şey, stat ya da inşaat değil "1 Milyon Üye" projesidir. 25 milyon taraftarımız var demekle hiçbir şey elde edemeyiz.
Sporculara saygılı olacağız. İsmail Kartal bu kulübün çocuğudur. Bu çocuk kurşunlandı. Hayatını da kaybedebilirdi.
'Forma çıkardı atalım, bunu yaptı atalım' derseniz, beni de tenkit etmeyin. Ben de hata yapanı disipline veriyorum. Formasını hakaret olarak atan olursa yeri ve zamanı gelince gereğini yaparız.
Artık her yer profesyonel. Her yer para ve ekonomi. 50 sene öncesinin Canlar'ı, Lefterler'i yok.

İSMAİL'E BİR ŞEY YAPAN...

İsmail Kartal'a ve sporculara teşekkür ediyorum. İsmail Kartal'ın çocuğu okulda babasından dolayı dayak yemiştir. 10 gün önce Kandilli'de İsmail Kartal'ın arabasını üç kişi çevirmişdir!. Ona birşey yapan beni karşısında bulur. n Tribünleri açacağım dedim. Gelen insanlar futbol, basketbol kim varsa onu desteklemek için gelecekler. Başka türlü davrananı affetmem.
Bu kongreden bizim mahkemenin bitimi ile başlayacak süreçte yeni adayların iyi hazırlanması, kulübün şartlarını iyi görmeleri ve çalışma arkadaşlarını iyi seçmeleri gerek. n Paralel yapının Türkiye'de değişim yapma projesiyle Metris'te hayatımızın en kötü günlerini yaşadık. Ancak bu yapı bizi yıkamadı. Dimdik ayaktayız...
Aklandığım gün kongre kararı alacağım. F.Bahçe'nin de iyiliği için her zaman burada olacağım. Bıraktı, gitti yok... n Bıraktığım gün çocuklarımla bu kürsüye çıkacağım. Küçük kızım omuzlarımda Fenerbahçe'ye veda edeceğim.

7-8 TRANSFER YAPACAĞIZ
F.Bahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu, seçimin ardından basının sorularını yanıtladı ve transferler için önemli açıklamalar yaptı: "Avrupa'da başarı olmak ve Türkiye'de şampiyonluk için kolları sıvayacağız. Öncelikle antrenör sorununu çözüp sonrasında transferlere başlayacağız. 7-8 transfer yapmamız gerekiyor. Fernandao transferi için Bursa Başkanı'nın söylediği sözler hoş değil. Ben 9'undan sonra cevap vereceğim. Kendi seyircisine ve taraftarına mesaj verdi diye düşünüyorum. Bizim kulübümüzden resmi açıklama yok. Yazılıp çizilince 'kulüple görüşüyoruz' dedim. Sayın başkanın söylediği cümleler güzel değil."

F.BAHÇE'YE PUAN VERİLMEZ F.BAHÇE PUANI ALIR!
Fenerbahçe Kulübü'nün seçimli olağan genel kurulunda sarı-lacivertli kulübün kongre üyesi olan Torku Konyaspor'un teknik direktörü Aykut Kocaman oyunu kullandı. 12 numaralı sandıkta oyunu veren Kocaman'a bir taraftar, "Hocam bize 2 puan verseydiniz şimdi şampiyonduk" diye takıldı. Kocaman'ın cevabı "Fenerbahçe'ye puan verilmez, Fenerbahçe puanı alır" oldu. Kocaman oyunu verdikten sonra yönetici İlhan Ekşioğlu ile bir süre sohbet etti. İsmail Kartal da eşi Sema Kartal ile kongreye gelerek oy verdi. 22. haftada Konya ile F.Bahçe 1-1 berabere kalmıştı.

İŞTE AZİZ YILDIRIM'IN YÖNETİM LİSTESİ

BAŞKAN

AZİZ YILDIRIM
1952 Diyarbakır doğumlu. Müteahhit. Evli, 3 çocuk sahibi…

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

MİTHAT YENİGÜN: Midyat 1947 doğumlu. İnşaatçı. Evli, 3 çocuk sahibi.
MAHMUT USLU: Adana 1947 doğumlu. İş adamı. Evli, 2 çocuk sahibi.
NİHAT ÖZBAĞ: Elazığ 1950 doğumlu. İş adamı. Evli, 1 çocuk sahibi.
ENDER ALKAYA: İstanbul 1945 doğumlu. İşletmeci. Evli 2 çocuk sahibi.
MURAT ÖZAYDINLI: İstanbul 1954 doğumlu. Yüksek Makine-Endüstri Mühendisi. Evli, 2 çocuk sahibi.
İLHAN EKŞİOĞLU: 1966 İstanbul doğumlu. İş adamı. Evli, 3 çocuk babası.
ŞEKİP MOSTUROĞLU: 1966 İstanbul doğumlu. Avukat. Evli, 2 çocuk sahibi.
ALAEDDİN YILDIRIM: 1962 Alanya doğumlu. Müteahhit. Evli 2 çocuk babası.
ÖMER TEMELLİ: 1963 Sürmene doğumlu. İş adamı. Evli, 2 çocuk babası.
İSFANDİYAR ZÜLFİKARİ: İstanbul 1976 doğumlu. İş adamı. Evli, 1 çocuk babası.
ÖNDER FIRAT: 1955 Malatya doğumlu. İnşaat mühendisi.
ERHAN TÜRKOĞLU: Van 1962 doğumlu. Avukat. Evli, 2 çocuk sahibi.
TAHİR SARIOĞLU: 1952 İstanbul doğumlu. Sarıoğlu denizcilik sahibi.
OZAN BALABAN: 1971 İzmir doğumlu. Mimar. Evli 2 çocuk sahibi.
COŞKUN BAYRAKTAR: Ankara 1975 doğumlu. İşadamı.

YEDEK ÜYELER

Hakan Dinçay
Ünal Uzun
Selim Kosif
Metin Doğan
M.Serdar Erkan
Selim Sapan
Cenk Başak
B.Altuğ Aydil
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN