Ali Sami Yen aktarmalı Arena

En son UEFA Kupası'nı aldığı 2000 yılında üstü açık otobüsle şehir turu yapan G.Saray dün Mecidiyeköy'deki eski stadı Ali Sami Yen'in önünden geçerek yeni stadının yolunu tuttu

Ali Sami Yen aktarmalı Arena
Haftalar sonra Pazar sabahını aileleriyle geçiren Galatasaraylı futbolcular öğleden sonra Florya'ya toplanmaya başladılar. Saat 17:50 gibi sarı-kırmızılı takım, üstü açık Galatasaray logolu otobüsle tesislerden TT Arena'nın yolunu tuttu. Sarı-kırmızılılar seyahat rotasını E-5 olarak belirledi. Mecidiyeköy'de yer alan eski stadı Ali SAmi Yen'in önünden geçerek TT Arena'ya gitmeyi tercih etti. Yol boyunca yoğun ilgiyle karşılaşan ve 2 saatte Aslantepe'ye gelen Cimbom en son UEFA Kupası'nı aldığı 2000 yılında üstü açık otobüsle İstanbul turu yapmıştı... Futbolcular yol boyu bol bol "özçekim" yaparak anı ölümsüzleştirdiler.

4. Yıldız efsaneden

G.Saray'ın 4. yıldız gecesinde bir de vefa örneği vardı. 20 şampiyonluğun tarihi öyküsü barkovizyondan anlatıldıktan sonra 4. yıldızın son parçası sahaya yaşayan en yaşlı futbolcu olan efsane kalecisi Turgay Şeren ve sarı-kırmızılıların U-9 takım kaptanı Umut, tarafından getirildi. "Muslera'yı yakından alkışlamak için buradayım" diyen Şeren, "Beni hayata bağlıyorsunuz" diye konuştu.

Aurelien Chedjou sözünü tuttu

G.Saray'ın Kamerunlu yıldızı Chedjou, "Şampiyon olursak saçlarımı sarı-kırmızıya boyayacağım" sözünü tuttu. Kamerunlu stoper, saçına kırmızı ve sarı şerit çektirirken bunu Instagram hesabından paylaştı. Şampiyonluk gecesinin de en renkli ismi Chedjou'ydu. Minik kızının emziğini ağzına alan yıldız oyuncu seramoniye çıkarken her anı ölümsüzleştirmek için tam techizatlıydı. Selfi çubuğuna takılı kamerasının yanında bir elinde de telefonu vardı.

Sabri Sarıoğlu:

KAPTANLIK İÇİMDE KANAYAN YARA

Galatasaray'ın eski kaptanı Sabri içini döktü... Sezon başında neden kadro dışı bırakıldığını hala anlayamadığını vurgulayan Sabri şunları söyledi: "Mancini ile hiç sorun yaşamadım, yazılanlar doğru değildi. Sadece 2-3 kere fikir ayrılığı yaşadık, konuşup anlaştık. Top falan fırlatmadım kendisine... Kaptanlığın düşürülmesi konusu içimde kanayan yara... Hamza Hoca ile geldiğimde konuştum. 'Şu an için bir değişiklik doğru değil, düzen var. Bu görevi arka plandan yürütürüm, sıkıntı olmaz' dedim. Yeni sezonda bu konuyu konuşuruz diyerek kapattık. Sözleşme uzatma konusunda henüz teklif almadım. Hayalim Galatasaray'da futbolu bırakmak."

Volkan'ı affetmem

Volkan'la barışmadım. Benim yaptığım bir saygısızlık yoktu, bana yapılan bir saygısızlık vardı. Beni suçladı üstüne... Affetmedim ve affetmeyeceğim de... 2 sene önceki F.Bahçe maçında Meireles'in hareketi olmuştu. maçtan bir hafta sonra beni arayıp özür diledi.

Goller Cepte
BİZE ULA��IN