Final öncesi Galatasaray'da büyük kriz

Şampiyonluk kutlamalarında platformda yer almayan ve dün Sportif A.Ş.’deki görevlerinden istifa eden Abdurrahim Albayrak ile Ali Dürüst’ün, Bursa’daki Türkiye Kupası finaline katılmayacağı öğrenildi.

Final öncesi Galatasaray'da büyük kriz
Türk Telekom Arena'daki şampiyonluk ve 4. yıldız kutlamalarına damgasını vuran Abdurrahim Albayrak-Ali Dürüst krizinde perde arkası ortaya çıktı. Kutlamalar öncesinde yeni başkan Dursun Özbek, platformda hiçbir yöneticinin bulunmayacağını belirtti ve bu konuda kararını deklare etti. Ancak TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, kupa töreninde kulübü temsilen birinin bulunmasının doğru olacağını dile getirdi. Bunun üzerine Özbek, Duygun Yarsuvat'ın sahneye çıkmasını istedi. Ancak Yarsuvat bu tür şeylere sıcak bakmadığını ileterek, kabul etmedi. Yarsuvat'ın "Çıkmam" demesi üzerine Özbek, yöneticilerin ısrarı üzerine platformda yer aldı.

Törende kendilerinin unutulduğunu düşünen Albayrak ile Dürüst, buna tepki göstererek kutlamalardan ayrıldı. Albayrak, telefonunu bile kapatırken, Dürüst'ün ise keyfinin kaçtığı dile getirildi. İkili dün ise Sportif A.Ş.'deki görevlerinden istifa etti.

Dürüst, "Kupa törenine hiçbir yönetici ve başkan çıkmayacaktı. Abdurrahim Albayrak ve benim beklentim yoktu. Kırgınlığımız yok. Bizim dünkü aldığımız mesaj, bu istifayı bugün vermemiz gerektiği yönündeydi. Dolayısıyla gereğini yaptık. Dursun Özbek'ten teklif gelirse kabul etmem. Bu dengeleri bozar" dedi.

BİZE ULAŞIN