Vieira süper olur

Fenerbahçe Sportif Direktörü Terraneo ile yakın arkadaş olan Arsenal'in menajeri, genç teknik adam için, "Deneyimsiz olabilir ancak harika meziyetlere sahip" dedi

Vieira süper olur
Türk futboluyla yakından ilgili olduğu bilinen Arsenal'in Fransız teknik direktörü Arsene Wenger, Fenerbahçe'nin yeni teknik direktör adayı vatandaşı Patrick Vieira'ya kefil oldu. Wenger, yakın dostu olan Fenerbahçe Sportif Direktörü Giuliano Terraneo'ya Arsenal tarihinin en iyi futbolcularından biri olan Vieira hakkında, "Liderlik ve organizasyon becerisi üst düzeyde. Evet, deneyimsiz ancak başarılı bir teknik adam olabilme yolunda önemli meziyetlere sahip" mesajını iletti.

NEWCASTLE İLE ÇEKİŞİYOR
Terraneo, Wenger'in Vieira hakkında sarf ettiği övgü dolu sözler üzerine, Inter döneminde futbolcu olarak kısa süre çalıştığı Fransız teknik adamı listesinin başına aldı. Şu anda Manchester City U-21 takımını çalıştıran Vieira ile Premier Lig ekiplerinden Newcastle United da yakından ilgileniyor. Terraneo'yla son bir kez daha görüşecek olan Vieira, gideceği takımın yatırım yapma kapasitesi olan, ekonomisi güçlü bir kulüp olmasını istiyor. Vieira'nın takımı yenilemek isteyen Terraneo'nun vizyonundan etkilendiği ifade ediliyor.

İKİNCİ PAZARLIK BUGÜN MİLANO'DA
Fenerbahçe Sportif Direktörü Giuliano Terraneo, ilk olarak geçen hafta İngiltere'nin Manchester kentinde bir araya geldiği Patrick Vieira ile bugün Milano'da ikinci görüşmeyi gerçekleştirecek. Terraneo'nun 38 yaşındaki teknik adam için verdiği, "Geleceğin en önemli teknik direktör adayları arasında yer alıyor" raporu üzerine Vieira'ya onay veren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, görüşmelerin bir an önce olumlu sonuçlandırılması ve bir an önce transfer çalışmalarına başlanması yönünde talimat verdi.

BİZE ULAŞIN