Saygın ve başarıya aç

39 yaşındaki Fransız, A takım çalıştırmak istiyor, futbol dünyasında saygın bir isim ve başarıya aç. Geleceğin elit hocaları arasında gösteriliyor ve geçiş süreci için uygun

Saygın ve başarıya aç
Fenerbahçe'de Patrick Vieira ismi teknik direktörlük için 1 numaraya oturdu. Vieira konusunda yönetim, sessizliğini korurken, Fransız teknik adamın Fenerbahçe dışındaki tek talibi Newcastle United dün transferden çekildiğini açıkladı. Manchester City'de futbolu bıraktıktan sonra U21 takımı antrenörlüğü yapan, şu anda Elit Gelişim Direktörlüğü görevini yürüten Vieira'nın, A takım çalıştırmak için F.Bahçe'nin teklifine sıcak baktığı öğrenildi.

1.5 MiLYON PAUND KAZANIYOR

Manchester City'den yıllık 1.5 milyon Pound (yaklaşık 6.1 milyon TL) kazanan 39 yaşındaki hocanın, F.Bahçe'nin yeni sportif direktörü Terraneo'yla yakın dost olduğu ve birlikte çalışmaktan keyif duyacağını söylediği belirtildi. F.Bahçe yönetimi, Vieira ismine 'Başarıya olan açlığı' nedeniyle sıcak bakıyor. Ayrıca Vieira'nın uluslararası arenadaki saygınlığı ve maliyetinin yüksek olmaması tercih sebepleri arasında.

GELEN HER BAŞKAN ÇALIŞIR

Yıldırım, geleceğinin mahkemeden çıkacak karara bağlı olması nedeniyle geçiş sürecini Vieira ile başarıyla geçebileceğine inanıyor. Fransız çalıştırıcının başarılı olması halinde yeni gelecek yönetimin kendisiyle devam edebileceği fikrinde. Gerek futbolculuk döneminde gerekse sonraki kariyerinde liderlik vasıfları yüksek olan Vieira geleceğin elit hocaları arasında gösteriliyor.

***
Süper Lig genç hocalar için zor!

Patrick Vieira; futbolculuğunda büyük takımlarda oynamış, büyük kupalar kazanmış bir karakter. Sonuçta çalıştırdığı takıma da bu hedeflerini yansıtmak isteyecek. Her şeyden öte, oyuncu grubunun sorgulamadan saygı duyacağı bir isim olacaktır. Fransızlar'ın çevrelerine üstten bakmak gibi bir huyları vardır. Tigana'da bunu görmüştük. Vieira da onun gibi sömürge vatandaşı. Eğer oyuncuları ile iletişiminde 'snop' davranırsa handikap yaşayabilir. Her şeye rağmen Süper Lig, Türkiye'yi tanımayan genç hocalar için çok uygun değil. Bunu Galatasaray Rijkaard'la yaşadı. Beşiktaş da Bilic'le… Bakalım Fransız yıldız; durumu, kadroyu ve geleceği ortamı doğru analiz edebilecek mi?

GÜRCAN BİLGİÇ


BİZE ULAŞIN