Felipe Melo'dan şaka gibi savunma

Türkiye Kupası finalinde birbirine giren Sabri ile tartışan Melo, maç sonunda olay açıklamalara imza attı!

Felipe Melo'dan şaka gibi savunma

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Sabri Sarıoğlu ile Felipe Melo arasında şoke eden bir olay yaşandı. 33. dakikada iki oyuncu oyunun durduğu anda bir anda birbirlerine girdi. Felipe Melo, el işaretleri ve yüksek ses ile Sabriye bir şeyler attı ve sonrasında tecrübeli oyuncunun üzerine yürüyerek boğazına doğru bir hamle yaptı. Bu hareketin sonrasında da Sabri Melo'nun boğazına yapıştı ve ortam gerildi.

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu gerginliği önlemek için saha içine kadar girerken, bir süre sonra iki oyuncu ayrıldı ve oyuna devam etti.

Öte yandan Burak Yılmaz'ın attığı gol sonrası Felipe Melo, Sabri Sarıoğlu'nun yanına geldi ve ikili arasındaki buzlar eridi.MELO: 'TAKIMI ATEŞLEDİM"

Mücadele sonrasında açıklamalarda bulunan Melo, "Kesinlikle hakemin gösterdiği sarı kart doğru değildi. O an takım uyuyordu, bir şeyin takımı ateşlemesi gerekiyordu. Sabri ile olan dostluğumu herkes bilir. İçeride kendisi ile sarıldık. Kendisi G.Saray tarihine adını yazdırdı, ona saygım fazla. Takım uyuyordu ve birilerinin takımı ateşlemesi lazımdı. Gelen goller var ondan sonra. Bence bugün gelen başarının fitili orada ateşlendi" şeklinde ilginç sözler kullandı.

Galatasaray KAP'a bildirdi

2013 YILINDA DA AYNI İKİLİ...

İkili daha önce 2013-14 sezonunun 13. haftasında oynanan Kasımpaşa mücadelesinde de saha içinde bir gerginlik yaşamışlardı. O karşılaşmanın da 37. dakikasında Melo, K.Paşalı Donk ile bir gerginlik yaşarken Sabri, takım arkadaşının kart görüp oyundan atılmaması adına takım arkadaşını sakinleştirmek istedi. Ancak Melo, kendisini sakinleştirmeye ve Donk'tan uzaklaştırmaya çalışan Sabriye çıkıştı ve "Sen karışma, çek elini" diyerek tersledi. Sabri de tepki gösterince tartışma başladı. Sabri'nin Melo'ya kolundaki bandı gösterip "Kaptan benim" diyerek uzaklaşmasının ardından kavga büyümeden sona ermişti.

Finalin ardından olaylar çıktı

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN