"Şampiyon olsak da görevi bırakacaktım"

Geçtiğimiz hafta Fenerbahçe Teknik Direktörlüğü görevinden istifa eden İsmail Kartal A Spor Yorumcusu Emre Bol'a çok özel açıklamalar yaptı.

Şampiyon olsak da görevi bırakacaktım
Sezon boyunca birçok sıkıntıyla uğraştıklarını vurgulayan Kartal, "Kendi stadımızda bile protesto edildik.Yeterince destek göremedik. " dedi.

KEŞKE ŞAMPİYON OLABİLSEYDİK
Keşke şampiyon olarak bitirebilseydik. Bütün bu istatistiklere baktığınız zaman bizim şampiyon olamamamız için hiçbir neden yoktu.

ŞAMPİYON OLSAK DA GÖREVİ BIRAKACAKTIM
Başkan beni çağırdığında, devam etmek istediğini söyledi. Kim gelirse gelsin kesinlikle beraber olduğumuzu söyledi bana, bunu da söyleyeyim açıkça. Ben de o zaman bile kendisi liderken, ben devam etmek istemediğimi, kendisine iletmiştim.
Şampiyon olsak ta olamasak da sezon sonu ayrılacağımın kararını ben vermiştim zaten aylar önce.
Çok yoruldum 5 yıldır buradayım. 3 Temmuz süreci,bu seneki yaşananlar olaylar, çok yoruldum, çok yıprandım. Bir ara vermek bir dinlenmek bir soluklanmak, tekrar bir enerji toplamak gerekiyor antrenörlükte, futbolda.

TAŞLANDIK, YUHALANDIK, KURŞUNLANDIK
Bazı oyuncularımızın kendi taraftarımızın önünde yeterince desteklenmemesi, özgüvenlerini kaybetmeleri, milli takıma hizmet etmiş evlatlarımız, takım kaptanımız Emre ve Volkan'ın, bu ülkeye hizmet etmiş oyuncularımızın özellikle de deplasmanlarda tepki almaları yani negatif anlamda onları protesto etmeleri, gittiğimiz yerlerde taşlanmalarımız yuhalanmalarımız kendi evimizde bazı futbolcuların demin de söylediği gibi yeterince desteklenmeyerek özgüvenlerini kaybetmeleri ,sakatlıklar vs. baktığımız zaman üstüne üstelik kurşunlanma olayı eklendi.

TAKIM BUZ KESMİŞTİ KİMSE KONUŞAMIYORDU

Kurşunlanma olayından sonra oyuncuların psikolojileri gerçekten çok bozuldu, o anı yaşamak lazım yaşamayan bilmez bunu. O anda takım buz kesmişti takımdan kimse konuşamıyordu. O olay bizi gerçekten çok sarstı. Bazı oyuncularımız ülkesine gitmek istedi.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN