Tadını çıkaracağım

Avrupa'nın en büyüğünü belirleyecek olan Berlin'deki Barcelona-Juventus Devler Ligi finalini yönetecek olan Cüneyt Çakır heyecanlı: "Tek yaptığım Şampiyonlar Ligi marşını beklemek... O anın tadını çıkaracağım. Ülkem adına gururlanıyorum."

Tadını çıkaracağım
1994'te başladığı, 2006'da FIFA kokartı aldığı kariyerinde hiçbir Türk hakeminin yaşamadığı bir onuru yaşayacak olan Cüneyt Çakır, Şampiyonlar Ligi finalini yönetecek. 39 yaşındaki Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran, Tarık Ongun, Hüseyin Göçek ve Barış Şimşek yapacak. Barcelona ile Juventus'un Avrupa'nın en büyüğü olabilmek için sahaya çıkacağı mücadele Türkiye saatiyle 21.45'te başlayacak ve NTV'den naklen yayınlanacak. UEFA resmi sitesine verdiği röportajda heyecanını gizlemeyen Çakır, "Berlin'deki finali yöneteceğimi öğrendiğim anı unutamam. Çok mutlu oldum. Şu an tek yaptığım Şampiyonlar Ligi marşını beklemek, o anın tadını çıkaracağım. Bugüne kadar bana yardımcı olan hakem hocalarımı, ailemi ve takımımı düşününce daha da mutlu oluyorum" şeklinde konuştu.

GURURUMUZ BÜYÜK

Finalde görev yapan ilk Türk hakem ekibi olduklarını ifade eden Cüneyt Çakır, ne kadar önemli olduğunun da farkında... Başarılı hakem, "İlk defa bir Türk hakem ekibi bu maçı yönetiyor. Bu gurur duyduğumuz bir şey ama sorumluluğumuzu da iki katına çıkarıyor. 17 yaşımdan beri hakemlik yapıyorum. Bir ara futbolcu olmak istemiştim ama babam sayesinde hakem dünyasına çok hakimdim. Sanki onun yardımcı hakemi gibiydim, maçların analizlerini yapardık. Bu da beni bugüne getiren etkenlerden biri oldu" ifadelerini kullandı.

HOCALAR İLKİN PEŞİNDE

Avrupa'da en son 2003 yılında karşı karşıya gelen Barcelona ile Juventus, 12 sene sonra bu kez 1 numaralı kupa için mücadele verecek. Kariyerinde Devler Ligi finali bulunmayan Luis Enrique ile Massimiliano Allegri bu başarıya ilk kez ulaşmak için çabalayacak. Dünya Kupası'nda Barcelona'nın Uruguaylı forveti Luis Suarez tarafından ısırılması çok konuşulan Juventus'un İtalyan stoperi Giorgio Chiellini, sakatlığı nedeniyle forma giyemeyecek.

BİZE ULAŞIN