21 takıma evet

Demirören: "Erciyesspor'un başkanı, 'Premier Lig örnek alınarak Süper Lig A.Ş. kuruluyor. Premier Lig 20 takımla oynanıyor. Süper Lig neden 18 takımda kalsın' dedi. Evet bu konuya sıcak bakıyorum. Seçim sonrası kulüplere açacağım. Karar onların"

21 takıma evet
Futbol Federasyonu Genel Kurulu öncesi güçlü bir yönetim kurulu oluşturarak yeniden aday olan ve Süper Lig ile PTT 1. Lig kulüplerinin büyük desteğini alan Yıldırım Demirören, yeni dönemin şifrelerini paylaştı... TRT'de yayınlanan 'Futbol Günlüğü' programına konuk olan Demirören, Kayseri Erciyesspor Başkanı Ziya Eren'in gündeme getirdiği Premier Lig modeline yeşil ışık yaktı. İşte Demirören'den öne çıkan satır başları:

KARARI KULÜPLER VERECEK
Erciyespor başkanı, "Premier Lig örnek alınarak Süper Lig A.Ş. kuruluyor. Premier Lig 20 takımla oynanıyor. Süper Lig neden 18 takımda kalsın" dedi. Süper Lig A.Ş. 2017'de kurulacak. Onlar "Bu uygulama bu sezon başlasın" diyor. 18 kulübün gelirlerinden feragat ederek onları ligde tutması lazım. 2017'de başlayabilir ama öncesinde başlar mı bilemiyorum. Evet ben bu konuya sıcak bakıyorum. Seçim sonrası kulüplere açacağım. Karar onların.

TRİ BÜN KAPATMA CEZASI BİTİYOR
Cezalarda değişikliğe gidiyoruz. Tribün kapanmasına sebep olan seyirciler maça giremeyecek, yeni seyirciler girebilecek.
Kötü tezahüratta yüzde 90 azalma oldu. 6222'nin bireylere uygulanması çok önemli.
Emirates Stadı'nın zeminini deniyoruz şu anda. Yüzde 3'ü sentetik yüzde 97'si doğal.
Liglerde birlik ve beraberliği sağladık. Yeni hedef tesisleşme.

TERİ M İSTEMEDİ, ÖZDEMİR KABUL ETTİ
Fatih Terim'e, 'gel yönetimde ol' dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Terim, eşofmanlı yönetici. Kravatsız yöneticimiz.
Nihat Özdemir yönetim kurulumuzda olacak. Abdurrahim Albayrak ise listemde yok.
Yabancı kuralı iyi yabancılar gelirse yerlilerin kalitesini artırır. Terim bu kural için çok çaba harcadı. Sadece lisans ücretleri çok yüksek oldu, bunu düşüreceğiz.

GALATASARAY'I TEBRİ K EDİYORU M
Galatasaray'ı çifte şampiyonluğu için tebrik ediyorum.
Süper Lig A.Ş. kararı bir milattır. Kulüpler kendi pazarlamasını yapacak ve satışını yapacak.
600 milyon Euro civarında bir yayın havuzu oluşabilir. Kulüplerimiz futbolumuzu düşünerek hareket ederse marka değerimiz artar.
BİZE ULAŞIN