Adım adım Trabzon'a

Trabzonspor Hull City'nin düşmesiyle takımdan ayrılmak isteyen golcü yıldız için 3 milyon Euro'luk bir teklif yaptı. İngiliz kulübü bu öneriye sıcak bakıyor.

Adım adım Trabzon'a
Trabzonspor forvet arayışlarını sürdürüyor. Cardozo'nun durumunun belirsiz olması ve sakatlığının uzama ihtimalinin bulunması Bordo- Mavili yönetimi harekete geçirdi. Karadeniz kulübü son 2 sezonu Hull City'de geçiren Hırvat futbolcu Nikica Jelavic için İngiliz kulübüne 3 milyon Euro'luk bir teklif sundu. Jelavic'in küme düşen Hull City'den ayrılmak istemesi nedeniyle eli daha da güçlenen Bordo-Mavililer İngiliz kulübünü köşeye sıkıştırmış durumda. Geçen sezon 8 kez fileleri havalandıran Jelavic'in Trabzospor'u çok istediği öne sürüldü.

ÖDEME PLANINDA ANLAŞMA SAĞLANAMADI
Teknik Direktör Ersun Yanal'ın onayı üzerine harekete geçen Bordo-Mavili yönetim ilk etapta İngiliz kulübüne 3 milyon Euro'luk bir teklifte bulundu. Hull City bu öneriye olumlu bakmasına rağmen ödeme planında he nüz bir anlaşma sağlanamadı. Tarafların 2 gün içinde bir kez daha araya gelerek bu transferi sonuçlandırması bekleniyor.

JELAVIC KİMDİR?
YAŞI: 29
MEVKİİ: FORVET
ÜLKESİ: HIRVAT
OYNADIĞI TAKIMLAR: Hull City (İngiltere) Everton (İngiltere) Rangers (İskoçya)
Hırvat futbolcu Jelavic futbol hayatına Rapid Wien'de başladı. Geçen sezon 29 resmi karşılaşmada 8 kez fileleri sarstı.

KAYNAK: TAKVİM
BİZE ULAŞIN