Orta saha yangın yeri

Sağlık kontrolünden geçen ve bugün bordo-mavililer ile 3 yıllık sözleşme imzalayacak olan Kamerunlu ile birlikte orta sahadaki futbolcu sayısı 8'e çıktı. Eğer giden olmazsa bu mevkide büyük bir forma savaşı yaşanacak

Orta saha yangın yeri
Trabzonspor'un uzun süre uğraştıktan sonra önceki gece Trabzon'a getirdiği Kamerunlu Stephane Mbia, dün sağlık kontrolünden geçirildi. Mbia bugün de 3 yıllık sözleşme imzalayacak. Kamerunlu yıldız ile birlikte Trabzonspor orta sahası bol alternatifi ile dikkat çekiyor. Kadrodan henüz kimsenin takımdan ayrılmaması ve Mbia'nın da katılımıyla orta sahadaki oyuncu sayısı 8'i buldu. Eğer bundan sonra ayrılan olmazsa Mehmet Ekici, Özer Hurmacı, Kevin Constant, Soner Aydoğdu, Aytaç Kara, Ferhat Yazgan ve Fatih Atik ve son olarak Mbia ile takım içinde forma savaşının en yoğun yaşanacağı yer orta saha olacak. Öte yandan Kayserispor'dan transfer edilen Okay Yokuşlu da sağlık kontrolünden geçirildi.

BİR GÖRÜŞ: İskender Günen

Bu parayı bir Trabzonspor verir!
Bilindiği gibi Sevilla'dan daha önce yine aynı bölgeye Zokora transfer edilmişti. Zokora'nın Trabzonspor'a 3 yıllık maliyeti 10 milyon Euro'yu buldu. Ama katkısı tartışıldı. Ben böylesi yüksek rakamlı transferlere karşıyım. Çünkü genelde kulüplerimizin, özelde Trabzonspor'un mali yönden geldikleri nokta gerçekten vahim. Anlamadığım başka bir nokta, oyunculara verilen imza parası. Acaba bunun anlamı nedir? Gelelim yeni transfer Mbia'ya. Kariyerli bir oyuncu ama şu an 29 yaşında, her halde İnter ile anlaşamamasının en büyük nedeni verilen ücret ve kulübün uzun süreli anlaşmaya yanaşmaması. Çünkü bu yaşta bir oyuncuya hiçbir Avrupa kulübü Trabzonspor'un verdiği rakamları veremez. Yıllık 2.5 milyon Euro, 3 yıllık anlaşma ve üstüne imza parası! Oyuncunun özellikleri ise orta alanda savunma ağırlıklı yapıya sahip, oyun görüşü üst düzeyde değil, hava toplarında etkili ve agresif bir isim.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN