Önce para sonra imza

Çarşamba'dan bu yana Trabzon'da olmasına rağmen resmi imzayı atmayan Kamerunlu Mbia krizinin perde arkasında, oyuncunun hemen hesabında görmek istediği 1.5 milyon Euro var

Önce para sonra imza
Trabzonspor'un transferi için uzun süredir uğraştığı ve çarşamba gecesi Türkiye'ye getirdiği Kamerunlu orta saha oyuncusu Stephane Mbia ile hala anlaşma sağlanamadı. 29 yaşındaki futbolcunun transferinde yaşanan sorunun imza parası olduğu öğrenildi. 3 yıllık sözleşme için 2.5 milyon Euro senelik ücretin yanı sıra 1.5 milyon Euro imza parasında direten Mbia'nın, bu rakamdan taviz vermeyerek aşağı inmemesi bordo-mavilileri zora soktu. Bir an önce bu transferi bitirmek isteyen bordo-mavili yönetimin, para arayışı içinde olduğu gelen haberler arasında. Bu arada Fransız basınına transferiyle ilgili konuşan Stephane Mbia henüz hiçbir kulüple anlaşma sağlamadığını açıkladı. Kamerunlu yıldız, Trabzon'da tesisleri gezdiğini ancak bordo-mavili kulüple şimdilik anlaşma sağlamadığını belirtti. Mbia, bugün Süleyman Hurma ile İstanbul'da başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile bir araya gelerek imza için çözüm arayacaklar.

SÜLEYMAN HURMA: YAZIŞMALAR SÜRÜYOR
Mbia'nın transferindeki son durumla ilgili SABAH'a konuşan Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma, görüşmelerin sürdüğünü ve ciddi aşama kaydettiklerini belirtti. En iyisini yapmak için uğraş verdiklerini vurgulayan Hurma, "Güçlü ve eksiklerini tamamlamış bir kadro oluşturacağız. Mbia çok kaliteli bir isim. Avukatı Fransa'da. Yazışarak bir sözleşme hazırlıyoruz. Oyuncu Trabzon'da. Sorunumuz yok. Yazışmalar işi biraz uzatıyor. Sonra o ayarda birkaç kaliteli oyuncu daha getireceğiz" diye konuştu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN