Maç başı parası saçmalık!

Büyük kulüpler mantık dışı transferler yapıyorlar. Bu gidiş hiç hayra alamet değil. Maç başı ücretleri ise aklım hiç almıyor

Maç başı parası saçmalık!
Söze futbolcu ücretlerinin menajerler tarafından yükseltildiğini belirterek başlayan Gençlerbirliği'nin tecrübeli başkanı İlhan Cavcav, açtı ağzını yumdu gözünü. Maç başı ücretlerin kaldırılması gerektiğini savunan Cavcav, 4 büyük kulübün borç batağında olduğunu, mantık dışı transferler yapıldığını, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek dışında diğer üç büyük kulüp başkanının ne iş yaptığ��nı bilmediğini iddia etti ve şöyle devam etti:

AĞLIYORLAR VE HARCIYORLAR
"Bugün yine çılgın transferler yapılıyor. Özellikle 4 büyük kulüp öyle paralarla futbolcu transfer ediyorlar ki anlamak mümkün değil. Bu gidiş hayra alamet değil. Transferde para harcıyorlar sonra da havuzdaki payımız artırılmalı diye ağlıyorlar. Anadolu kulüplerini batırmak istiyorlar. Kulüp başkanlarını genel kurul delegeleri gözden geçirmeli. 4 kulübümüz milyonlarca lira borç batağında olmasına rağmen gerek futbolcuya gerekse kulüplere ödenen bonservis bedelleri mantık dışı. En iyi şey altyapıya önem vermektir.

5 YABANCI İÇİN 500 BİN EURO

Bu sezon 5 yabancı futbolcu için 500 bin Euro ödemek zorunda kaldım. Futbolcuların ücretlerini menajerler yükseltiyor. Türk futbolunun lokomotifi olan, isim yapmış 4 büyük kulüp aklını başına almalı. 18 takımlı bir ligde geriye kalan 14 kulüp arasında dengeyi sağlayamıyorlar. Hep kendileri için çalışıyorlar. Şunu bilmeleri gerekir ki 14 kulüp olmadan lig oynanmaz. Elbette ki fark olacaktır ama uçurum olmamalı.

MAÇ BAŞI OLAYI AKIL KARI DEĞİL

Hiç akıl erdiremediğim bir vaka da maç başına verdikleri ücretler. Futbolcuya transfer ücreti ödedikten sonra neden maç başı ödeniyor anlamış değilim. Akıl alır bir olay değil. Maç başı ücret kesinlikle ödenmemeli."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN