Arrivederci Melo

Galatasaray'ın yeni kontrat önermediği Melo için Inter, sarı-kırmızılı takıma 4 milyon Euro teklif etti. Mancini'nin ısrarla istediği Brezilyalı yıldız için İtalyan kulübü üç yıllık kontrat ve sezon başına 3 milyon Euro'yu gözden çıkardı

Arrivederci Melo
Galatasaray formasıyla 4 sezonda 3 şampiyonluk kazanan Felipe Melo, eski hocası Roberto Mancini'nin çalıştırdığı Inter'e "Evet" dedi. Inter'in, eski futbolcusu Motta'nın 7 milyon Euro'luk maliyeti nedeniyle rotayı Melo'ya kırması sonrasında İtalyanlar, Brezilyalı yıldızın menajerini Milano'ya davet etti. La Gazzetta dello Sport, Inter'in Galatasaray'a 4 milyon Euro bonservis ödeyeceğini ve Melo'nun da 3 yıllık kontrat karşılığında sezon başına 3 milyon Euro'ya "Evet" dediğini okuyucularına duyurdu. Galatasaray ile bir yıllık kalan kontratını iki yıl daha uzatmak isteyen ve maç başı ücretler dahil 5 milyon Euro'ya yakın bir rakam kazanan yıldız oyuncuya sarı-kırmızılı yönetim sezon kapandığı günden bu yana yeni bir teklif götürmemişti.

İNTER AYAĞA KALKTI!
İnter'in Melo transferi resmileşmeden taraftarları rahatsız etti. Monaco'dan transfer edilen Kondogbia'nın imza törenine gelen taraftarlar, Melo'nun aleyhine tezahüratlar yaptı. Transfere karşı çıkan Interliler, Galatasaraylı futbolcuyu takımlarında görmek istemediklerini belli edip transfer edilmemesini istediler.

İMZA İÇİN GERİ SAYIM

Inter yöneticisi Piero Ausilio, Melo için 4 milyon Euro'luk teklifi Florya'ya geçti. Meksika'da tatilde olan Melo, Galatasaray ve Inter'in anlaşmasının ardından Milano'ya gelerek kendisini Inter'li yapacak imzayı atacak.

İKİ GÖRÜŞ

Levent Tüzemen

Melo giderse şifre kırılır!

Melo 4 yılda sadece 3 şampiyonluk yaşayıp 7 kupa kaldırmadı, TT Arena'nın ve G.Saray'ın kalbi oldu. Dünya futbolu ön libero bulmakta zorlanıyor, G.Saray yönetimi Melo'nun sözleşmesini uzatmazsa resmen kurşun sıkar. Bugün rakiplere "G.Saray'dan kim gönderilsin" diye sorsanız söyleyecekleri ilk isim Felipe Melo olur. Brezilyalı yıldız, takımını ateşlediği gibi oyuna akıl koyuyor, defansa yardım ediyor, sıkışan oyunun yönünü mükemmel değiştiriyor. Sabri Sarıoğlu'nun sözleşmesini uzatması konusuna etki eden Hamza hocanın Melo'nun kalması ve sözleşmesini uzatması adına tepki koymaması beni çok şaşırtıyor. Melo 4 yıldaki zaferlerde G.Saray omurgasının Selçuk İnan'la birlikte şifresi olmuştur. Melo giderse şifre kırılır.

Ömer Üründül

Teknik heyet gitsin istiyor

Melo futbol açısından takıma çok yararlıydı. Gerçekten tam bir profesyonel. Hatta çok ağır bir ameliyat geçirmesine rağmen sezonu kapatmak yerine çalışıp erkenden sahalara dönerek takıma katkı sağladı. Ancak bir de madalyonun öbür yüzü var. Saha içinde Fair Play'e uygun davranmıyor. Bu yüzden de hakemler kendisini cezalandırmadıkları için tepki aldılar. Melo kendi arkadaşlarına da zaman zaman olumsuz davranışlarda bulunuyordu. Tahmin ediyorum bu ayrılığa G.Saray yönetimi ve teknik heyeti de sıcak bakıyor.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN