...ve Eto'o bitti

Antalyaspor, papatya falına dönen Samuel Eto'o transferinde nihayet mutlu sona ulaştı. Gelişi 8 kez ertelenen Kamerunlu forvet, resmi sözleşme için dün akşam şehre ayak bastı

...ve Eto'o bitti
Antalyaspor'un Samuel Eto'o aşkı mutlu sonla bitti. Antalyaspor yönetiminin uğruna İtalya seferine çıktığı Kamerunlu yıldız, gelişi 8 kez ertelendikten sonra dün akşam Antalya'ya indi... SABAH farkıyla son iki güne damga vuran Eto'o tefrikası: Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer ve beraberindeki heyet, Pazartesi günü Eto'nun transferi için Milano'ya uçtu. Görüşmelerin ilk gününde Eto'o ve kulübü ile tüm pürüzlerin giderildiği, 34 yaşındaki golcü ile Antalya'ya dönüleceği duyuruldu! Söz konusu açıklama, belirli aralıklarla 7 kez tekrarlanırken, Eto'o bir türlü gelemedi. Dün sabah ise resmi siteden, hayal kırıklığı yaratan "Eto'o transferi askıya alınmıştır. Uçak her halükarda saat 11.00'de Türkiye'ye dönüyor" açıklaması yapıldı. Uçak, saat 11.00'de havalanmayınca görüşmelerin sürdüğü anlaşıldı ve 16.30'da "Eto'o geliyor" açıklaması ile heyecan yine tavan yaptı. Kamerunlu ile Antalyaspor heyetini taşıyan uçak saat 19.00 sıralarında Antalya semalarında görüldü ve tezahüratlar eşliğinde aprona inerek taraftarı sevince boğdu.

ÜÇ GÜN GECİKMELİ GELDİ, BUGÜN İMZA ATIYOR
Pazartesi 18.30'da geleceği açıklanan Eto'o, üç gün gecikmeyle, dün 19.10 sıralarında Antalya'ya ayak bastı. Kalabalık bir basın topluluğu ve taraftarın karşıladığı dünya yıldızı, yoğun ilgi nedeniyle VIP salonunda uzun süre bekledi, pasaport işlemleri sonrası izdiham nedeniyle yeniden VIP salonuna geri alındı. Geniş güvenlik önlemleri altında oteline geçen Eto'o, bugün kulüpte resmi sözleşme imzalayacak.

RONALDİNHO AN MESELESİ
Samuel Eto'o'yu Antalya'ya getirerek ilk muradına eren Antalyaspor, bir başka dünya yıldızı Ronaldinho konusunda da önemli bir adım attı. Samuel Eto'o transferine ilişkin havaalanında açıklamalar yapan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, taraftara yeni müjdeler verdi: "Ronaldinho'nun menajerliğini yapan abisi Assis İstanbul'a geldi, pazarlıklarımız sürüyor. Ronaldinho, cumartesi (yarın) gelebilir. Ayrıca Dünya Kupası'nda Cezayir'in kalesini koruyan Rais M'Bolhi yarın (bugün) geliyor" açıklamasını yaptı.

BİZE ULAŞIN