Bütün yollar Mitroglou

Eder, Swansea ile anlaşınca, Yunanlı golcü Kartal'ın bir numaralı forvet adayı oldu. Yönetim, hem futbolcuyu hem de kulübünü ikna etmek için harekete geçti

Bütün yollar Mitroglou
Demba Ba'nın Çin'e transferinin gerçekleşmesinin ardından, Senegalli yıldızın yerine kimin alınacağı sorusu Beşiktaş'ın bir numaralı gündem maddesi oldu. Listesinde üç isim olan yönetim, Eder'in Swensea City'e transferi sonrası Kostas Mitroglou'yu birinci sıraya aldı. Mykonos'ta tatil yapan oyuncuyu ikna etmek için yetki verdiği menajerleri Yunanistan'a gönderen Beşiktaş, İngiltere'de Fulham'la pazarlıklarına da hız verdi. İki taraf 4 milyon Euro bonservis bedelinde anlaştı. Ancak Fulham'ın bir sonraki satıştan yüzde 15 pay istemesi nedeniyle kesin anlaşma sağlanamadı.

ALTERNATİFİ PİNEDA

Siyah-beyazlıların, önümüzdeki günlerde İngiliz kulübünün yetkilileriyle bir araya gelerek bu transferi bitirmeye çalışacağı öğrenildi. Mitroglou'da sorun çıkması halinde Beşiktaş B planını devreye sokarak Jean Paul Pineda ile temaslara başlayacak. Geçen sezon 17 golle oynayan Şilili futbolcuyla, Kara Kartal'ın yanı sıra Kasımpaşa'nın da ilgilendiği öğrenildi.

O DA GURBETÇİ
2 yaşında ailesiyle Kavala'dan Almanya'ya göç eden Kostas Mitroglou, Almanya Milli Takımı'nı seçebilecekken Yunanistan'ı tercih etmişti. Duisburg ve Mönchengladbach altyapılarında eğitim alan Mitroglou, 19 yaşında Olympiakos'a gitmişti.

ŞİLİ DIŞINA ÇIKMADI
Calera'da başarılı bir sezon geçiren Pineda'nın, Şili dışında futbol oynamaması handikap olarak görülüyor.

BİZE ULAŞIN