Rekorları alt üst ederek gitti!

Siyah-Beyazlılar'ın en golcü yabancısı... Avrupa kupalarında 1 sezonda en çok gol atan futbolcusu... Avrupa'da hat-trick yapan tek oyuncusu... Kulübe en çok para kazandıran isim...

Rekorları alt üst ederek gitti!
Beşiktaş'ta Demba Ba defteri resmen kapandı. Siyah-Beyazlı kulüp, 13 milyon Euro karşılığında Senegalli yıldızı Çin'in Shanghai Shenhua takımına verdi. Demba Ba Uzakdoğu yolunu tutarken sadece bir sezon formasını giydiği Beşiktaş'ta rekorları alt üst etti. İşte Senegalli yıldızın kırdığı rekorlar:
1- 27 kezle Beşiktaş'ın bir sezonda en çok gol atan yabancısı.
2- 8 kezle Avrupa'da bir sezonda en çok gol atan futbolcusu.
3- Beşiktaş'ın Avrupa'da hat-trick yapan tek oyuncusu.
4- 13 milyon Euro ile siyahbeyazlı kulübe en çok bonservis bedeli kazandıran isim...

ARDA'YI YAKALADI
Ba, Türkiye'den yurtdışına en pahalı bonservis bedeli ile giden futbolcular sıralamasında Arda Turan ile birlikte 2. sırada yer aldı. İlk sırada ise 15.6 milyon Euro'luk bedeliyle Elvir Balic bulunuyor.

11.7 MİLYON EURO KALDI!
Beşiktaş, West Bromwich 10 milyon Euro'nun üzerine çıkamayınca Demba Ba'nın Shanghai Shenhua'ya transferini borsaya bildirdi. Çin ekibiyle 13 milyon Euro'ya anlaşan siyah-beyazlı kulüp, yetiştirme parası ve menajer ödemeleri gibi masraflar çıkılınca bu transferden 11.7 milyon Euro kazanacak. Shenhua bonservis bedelinin 7 milyon Euro'sunu peşin, gerisini taksitle ödeyecek.

OZİ'Yİ YOLLADILAR!
Beşiktaşlı taraftarlar, Shanghai Shenhua'nın internet sitesini hackleyerek Oğuzhan Özyakup'un transfer haberini koydu.
BİZE ULAŞIN