Kartal’a kitap kurdu Beck

Beşiktaş'ın Hoffenheim'dan 2 milyon Euro'ya transfer ettiği 28 yaşındaki Alman sağ bek Andreas Beck, başarılı futbolunun yanı sıra felsefe kitaplarına düşkünlüğü ile tanınıyor

Kartal’a kitap kurdu Beck
Beşiktaş'ın prensip anlaşmasına vardığı Alman sağ bek Andreas Beck, başarılı futbolu kadar entelektüel kişiliğiyle de tanınıyor. Felsefe kitaplarına ilgi duyan Beck, haftada 4 kitap bitirecek kadar kitaplara meraklı. İstanbul'a da aşina olan Alman oyuncunun tatil için Türkiye'ye geldiği, Türk yemeklerini sevdiği de biliniyor. Hoffenheim formasıyla 250'nin üzerinde Bundesliga maçı bulunan 28 yaşındaki Beck'in hücum futbolu oynayan bir takımdan gelmesi ise Beşiktaş'a uyumunu kolaylaştıracak bir unsur. Sağ ayaklı bir oyuncu olsa da sol ayağını da kullanan Beck, Alman ekibinde zaman zaman sol bekte görev yaptı. Bu açıdan Beşiktaş'ta önemli bir eksiği daha gidermesi bekleniyor. Bonservisi için Hoffenheim'a 2 milyon Euro ödenecek olan 28 yaşındaki oyuncu 3 yıllık sözleşme imzalayacak ve sezon başı 1.4 milyon Euro kazanacak.

7 SEZONDA TEK SAKATLIK
Beck'in en dikkat çekici özelliklerinden birisi de istikrarı... 2008 yılında transfer olduğu Hoffenheim'da 7 sezonda 230 maça çıkan Alman sağ bek, 5 sezondur 30 maçın altına düşmüyor. 28 yaşındaki Beck, ayrıca bu dönemde sadece bir sakatlık geçirerek istikrarını korudu.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN