Kasa tam takır

Kasa tam takır

Aslan'da başkan Dursun Özbek acı gerçeği açıkladı: "Borç stokunu, faiz yükünü azaltmamız gerek. Yoksa UEFA'nın ağır fair-play kuralları gereği bir süre sonra Avrupa'ya gidemeyiz"

  • Futbol
  • Pazar 12.07.2015
Galatasaray'da kritik olağanüstü mali genel kurul toplantısı dün TT Arena'da gerçekleşti. Gündem borçların yapılandırılması, gayrimenkullerin değerlendirilmesi ve yönetimin istediği ek yetki talebiydi. Sert sözlerin de sarf edildiği kurulda başkan Dursun Özbek ve yönetimine ek yetki 'oy çokluğuyla' verildi. Başkan Özbek'in açıkladığı rakamlar ise sarı-kırmızılı kulübün geleceğiyle ilgili sıkıntıların arttığını bir kez daha ortaya koydu. İŞTE ÖZBEK'in sözleri: "220 milyon dolar borcumuz var. 40 milyon TL faiz ödüyoruz. Yazık günah. Bunları azaltamazsak UEFA'nın fairlay uygulaması nedeniyle bir süre sonra Türkiye sınırları dışına çıkamayız. Başkan olduğum 1.5 aylık dönemde popüler davranmadım. Parayı borçları ödemeye yönlendirdim. Şu an sporcularımıza borcumuz yok, sadece basketbol şubesinde küçük bir borcumuz var. Onu da kapatacağız. Kasamızda ise 14.5 milyon euro var"

YETKİ İSTİYORUM
"Bugünün koşullarında geçmiş yönetimleri eleştirmek istemiyorum. Genel kurula günün koşullarına uyarlama yetkisi verin diyorum. Alacağımız yetkiyi yine sizlerin izniyle kullanacağız. Başkan olmadan önce de söylemiştim genel kuruldan habersiz bir şey yapmayacağım. Her şeyi sizlere danışarak birlikte hayata geçireceğ
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN