Bursaspor, Josue ile sözleşme imzaladı

Bursaspor'da, geçen sezon kadroda yer alan Portekizli orta saha oyuncu Josue Pesqueira ile yeniden 1 yıllık kiralık sözleşme yapıldı.

Bursaspor, Josue ile sözleşme imzaladı
Kulübün futbol şube sorumlusu Necmettin Kocaman, Özlüce Tesisleri'nde düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, Bursaspor'un değerini bilen, Bursa'yı seven, kendileriyle bulunmaktan mutlu olan bir oyuncuyla yola devam etmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Transfer sezonunda herkesin önüne birçok seçenek çıktığını vurgulayan Kocaman "Bizim için önemli olan ilke, oyuncunun en az bizim kadar, bizimle olmayı istemesidir. Josue son derece yetenekli, güvendiğimiz bir oyuncu. Taraftarımızın da onu sevdiğini biliyoruz ve dolayısıyla bu imza kuşkusuz onları da çok mutlu edecektir" dedi.

Kocaman, Josue'nin performans olarak 2015-2016 sezonunda takıma daha büyük katkılar sağlayacağından endişe etmediklerini dile getirdi. Futbolcunun da takımda kalmak istediğini ifade eden Kocaman, "Biz de Porto Kulübü ile yaptığımız görüşmeler sonunda anlaştık. Yeni imza atacak olsak da Josue artık bizden biri" diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Josue'ye Portekizce "Evine hoş geldin" diyen Necmettin Kocaman, oyuncunun 1 yıllığına kiralandığını, bunun dışında anlaşma gereği bonvervis hakkının yüzde 25'ini aldıklarını sözlerine ekledi.

"DİĞER SEÇENEKLERLE İLGİLENMEDİM"

Josue de sözlerine, İslam aleminin Kadir Gecesi'ni kutlayarak başladı.

Bursaspor Kulübü'ne ve Bursa'da yaşayanlara kendisine gösterilen ilgiden dolayı teşekkürlerini sunan Josue, şunları kaydetti:

"Burada olmaktan çok mutluyum ama özellikle teşekkür etmek istediğim biri var; o da kulüp başkanımızdır. Kendisini benim burada olmamı istedi. Bunu bana hep söyledi. Kalktı Portekiz'e geldi, menajerimle, kulübümle görüştü. Burada olmam için en üst düzey çaba sarf etti. Başka seçenekler de olur transferde ama Bursa ilk seçeneğimdi. Buraya gelmek istiyordum. Diğer seçeneklerle ilgilenmedim. Buraya geldiğim için çok mutluyum."

Futbol şube sorumlusu Kocaman'a da teşekkür eden Portekizli futbolcu "Onun da kapısı bize hep açıktı.Taraftarlarımız da hep destek verdi. Bu ara dönemde, transfer döneminde mesajları ile sosyal medyadan gönderdikleri mesajlarla benim burada olmamı istemişlerdi. Onlara da çok teşekkür ediyorum. Şimdi yeni bir sayfa açılıyor. Şimdi yaptıklarımızı bir üst seviyeye çıkarma vakti, geçen yıl yaptıklarımızın daha fazlasını yapma vakti. Bunu başarabilmek için elimden geleni yapacağım."

Daha sonra Portekizli oyuncu, kendisini 1 yıllığına yeniden Bursasporlu yapan sözleşmeyi imzaladı.
BİZE ULAŞIN