Aslan bütçeyi doğrulttu!

2016-2017 sezonunda Avrupa'dan men edilme tehlikesini önleme adına mecburen kemerleri sıkan sarı-kırmızılı kulüp, bütçesinde şimdiden 9 milyon Euro artıya geçti

Aslan bütçeyi doğrulttu!
Yeni sezon öncesi transferde ezeli rakibi Fenerbahçe'nin gerisinde kalan Galatasaray mecburen kemer sıkma politikası uyguluyor. Geçen sene UEFA'nın Finansal Fair Play uygulamasında ilk uyarıyı alan sarı-kırmızılı kulüp, 2016-17 sezonunda Avrupa'dan men edilme tehlikesini önleme adına Dursun Özbek başkanlığında bütçesinde düzenlemeye gitti.

10 FUTBOLCU AYRILDI

Cimbom, 10 oyuncunun ayrılmasıyla 12.7 milyon Euro maaş yükünden kurtuldu; Amrabat'ın satışı ve Bruma'nın kiralanmasıyla da 5.4 milyon Euro'yu kasasına koydu. Buna karşın kadroya katılan 4 isme (Podolski, Carole, Bilal, Jem Karacan) 5.1 milyon Euro garanti para ve 4 milyon Euro bonservis ödendi. Sarı-kırmızılı takım geçen sezonla kıyaslama yapıldığında bütçesinde 9 milyon Euro'yu artı hanesine yazdırdı.

7 İSİM DAHA GÖNDERİLECEK

Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun takımda düşünmediği Sercan, Dany, Furkan, Umut ve Yekta kendilerine kulüp bulursa, Melo-Dzemaili ikilisi de gelen teklifler değerlendirilerek satılırsa bütçede +20 milyon Euro'luk bir iyileşme söz konusu olacak ve Galatasaray için Avrupa'dan men tehlikesi ortadan kalkmış olacak.

GS STORE PARA BASIYOR
Galatasaray taraftarı GS Store'larda ürün bırakmadı. 100 bine yakın 4 yıldızlı forma satılırken, bir o kadar da 4 yıldızlı ürün satışı gerçekleşti. Şampiyonluk sonrası satışlarda 10 milyon TL'ye yakın ciroya ulaşıldı.
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN