Keşke sizi çekmeseydik!

Fenerbahçe ile eşleşen Ukrayna ekibi kuradan memnun kalmadı… Yöneticilerin ilk tepkisi "Keşke sizi çekmeseydik. Sizinle ilerleyen turlarda karşılaşmak isterdik" oldu

Keşke sizi çekmeseydik!
F.Bahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki rakibi Lucescu'nun Shakhtar Donetsk'i oldu

Şampiyonlar Ligi 3. Ön eleme turu kuraları dün İsviçre'de çekildi. Son iki sezondur Avrupa'dan uzak kalan Fenerbahçe, Türkiye'de G.Saray ve Beşiktaş'la şampiyonluk yaşayan Mircea Lucescu'nun çalıştırdığı Shakhtar Donetsk'le eşleşti. Fenerbahçe'yi temsilen kura çekiminde hazır bulunan Sportif Direktör Giuliano Terraneo ile yönetici Ozan Balaman karşı tarafın kuradan hiç mutlu olmadığını söyledi.

TERRANEO: BİZ F.BAHÇE'YİZ

Terraneo, "Herkes 'saygı duyulacak rakiplerimiz vardı' diyor ama benim için o olsun bu olsun diye bir seçim yoktu. Biz F.Bahçe'yiz ve tüm saygımızla turu geçeceğiz. Esas endişe onlarda. Ukraynalılar 'Keşke sizi çekmeseydik' dediler" açıklamasını yaptı. Yönetici Ozan Balaman, "Shakhtar ilk tercihimiz değildi ama tüm rakipler güçlüydü. Rakip yöneticiler "Keşke sizi sonraki turlarda görseydik" dedi. Rakip fark etmiyor. Stadımızda 3 yıldır Şampiyonlar Ligi müziği dinleyemiyoruz bu hasrete son vermek istiyoruz" diye konuştu

PALKİN: İLGİNÇ BİR EŞLEŞME

Shakhtar Donetsk yöneticisi Sergei Palkin ise kurayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: "Çekebileceğimiz en zor kurayı çektik. F.Bahçe'nin yaptığı yatırımları takip ediyoruz. Şampiyonlar Ligi'nde tecrübe önemli. Aldığınız oyuncular da tecrübeli. Mircea Lucescu'nun geçmişinden dolayı Türk futbolunu çok iyi biliyoruz ve takip ediyoruz. İlginç bir eşleşme oldu. Biz iyi ve oturmuş bir takımız. Turu geçmek için her şeyi yapacağız."

Denk güçlerin mücadelesi:
Gürcan BİLGİÇ

İki açıdan bakarsak; Shakhtar çekebileceği en kötü kuraya sahip oldu. Muhtemel rakipleri arasında en tehlikelisi ve iddialısıyla karşılaşacak. Fenerbahçe açısından baktığınızda CSKA ve Monaco'ya göre daha uygun bir rakip buldu karşısında. Klasik tabirle denk güçlerin mücadelesi olur. İlk maç çok önemli. Saracoğlu, Shakhtar'a ve Lucescu'ya yabancı değil. Fenerbahçe'nin rakip tabelayı "0" da tutması şart. Lucescu, takımını Dnipro gibi oynatacaktır. İkinci ve üçüncü bölgeyi kalabalık tutup, yenilmemek için sahaya çıkacak. Pereira'nın "Tempo" heyecanı bu maç için uygun değil. Kaos oyunu rakibin işine yarar. Tecrübeli oyuncularının aklına ve pozisyon üretmesine ihtiyacı var. Dnipro maçında sadece şut çekebildiler. Bu analizin iyi yapılması ve daha kalabalık girilecek ceza alanı organizasyonları için sabır ve aklın birleştirileceği bir taktik gerekiyor.

Hazır değilsen herkes Barça
:BÜLENT TİMURLENK

Shakhtar , Monaco ve CSKA Moskova zorlu rakiplerdi, F.Bahçe en zorunu çekti. Temmuz ayı sonunda fizik, kondisyon ve takım koordinasyonu olarak hazır değilseniz sahaya çıktığınızda bütün rakipler size Barcelona gibi görünür. F.Bahçe 11 günde başta Van Persie ve Nani olmak üzere yeni transferleri takıma adapte edip, Lucescu'nun karşısına çok koşan bir takım olarak çıkmalı. Pereira için rakibi analiz etmekten daha zor olan budur. Lucescu'nun takımı bu transfer döneminde 3 önemli ismini kaybetti ama yarın kendi liginde ilk maçına çıkacak ve sezon hazırlıklarını tamamladı. Shakhtar, Brezilya yumuşaklığını, Ukrayna fiziğini bir potada eritmiş çok tecrübeli ve oturmuş bir kadroya sahip. Büyük yıldızlar Kadıköy'deki ilk resmi maçlarında büyük oynamazlarsa, F.Bahçe'nin rövanştaki umudu küçük olur.

BİZE ULAŞIN