CAS'tınız mı var!

CAS'tınız mı var!

2018 Dünya Kupası kura çekiminde 4'üncü torbada yer alacak Türkiye, UEFA'nın verdiği yanlış kararı CAS'ın 1 hafta geç düzeltmesi üzerine 3'üncü torbadan oldu

Sırbistan ile Arnavutluk arasında 14 Ekim 2014'te oynanan ve çıkan olaylar nedeniyle yarım kalan maçla ilgili UEFA'nın Sırbistan'ı hükmen galip ilan etmesi nedeniyle Sırplar, kuralardaki torbaları belirleyecek Temmuz 2015 FIFA sıralamasına Türkiye'nin hemen önünde girdi. Arnavutluk ise kendisinin de 2'nci torbaya yükselme şansını engelleyen bu durumun önüne geçmek için CAS'a başvurdu. Ne var ki CAS, Sırpların hükmen galibiyetini iptal eden ve Arnavutluk'u galip sayan kararını 12 Temmuz'da verdi. Sadece 1 hafta önce karar çıksa Arnavutlar, Bosna yerine 2'nci torbaya, Türkiye ise puanı düşen Sırbistan'ın yerine 3'üncü torbaya çıkacaktı. UEFA ve CAS, aldıkları kararlarla Türkiye ve Arnavutluk'u yakmış oldu.

HAYDİ HAYIRLISI
Rusya'nın ev sahipliği yapacağı 2018 Dünya Kupası öncesi eleme maçları için kura çekimi bugün TSİ 18:00'de St. Petersburg'da gerçekleştirilecek. Dünya sıralamasında 48. olan Türkiye kura çekimine 4. torbadan girecek. 2018 Dünya Kupası'na Avrupa'dan 13 ülke gidecek. Ev sahibi Rusya, finallere direkt katılacak. 52 takımın katılacağı kura sonrasında toplam 9 grup oluşacak ve bunların 7'sinde 6 takım, diğer ikisinde 5 takım, mücadele edecek. Gruplarını lider bitiren 9 takım direkt Dünya Kupası vizesi alacak. 8 grup ikincisi ise play-off'a kalacak ve 4 takım daha Dünya Kupası bileti almaya hak kazanacak. 2018 Dünya Kupası elemeleri 4 Eylül 2016'da başlayacak ve 10 Ekim 2017'de sona erecek.

Bir görüş

ÖMER ÜRÜNDÜL

Aşama kaydetmeliyiz

2018 Dünya Kupası gruplarının belirleneceği kura çekimi için Saint Petersburg'a giderken uçakta şöyle bir düşündüm. 1.5 ay sonra EURO-2016 için son şansımızı kullanacağımız periyot başlayacak. Bundan önce de bu akşam 2018'in grup heyecanını yaşayacağız. Bir torba daha geriye düştük, 4. torbadan çekilişe katılacağız. Bakalım nasıl bir gruba düşeceğiz. Bana göre öncelikle bizim ciddi bir aşama kaydedip güçlü bir takım olmamız gerekiyor. Yoksa bugüne kadar "Şanslı kura çektik" dediğimiz gruplarda çok sıkıntılar yaşadık.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN