Rezalet

Avrupa'daki hazırlık maçı işkencesi devam ediyor. Takımlarımıza Almanya'dan gelen yasaktan ders alınmazken, dün sadece futbol izlemek isteyen taraftarlar da olay çıkartanlara isyan etti

Rezalet
Sezon başı kamplarında Avrupa'da oynanan hazırlık maçlarında korkulan senaryo dün gerçekleşti. Galatasaray ile İtalyan ekibi Udinese arasında Avusturya'nın Klagenfurt şehrinde oynanan mücadele skor 0-0 iken 35.dakikada tribünde yaşanan olaylar yüzünden tatil edildi. Kale arkasında oturan ve sayıları 200'ü geçmeyen sarı-kırmızılı taraftarlar daha maçın üçüncü dakikasında üstelik kendi kalecileri Eray İşçan'ın koruduğu kalenin önüne ses bombaları yağdırdı. Maçı durduran hakem Tolantono anons yaptırdıktan sonra mücadeleyi 2 dakika sonra tekrar başlattı.

AVUSTURYA'DA 34. DAKİKA ŞOVU!
Oyun tekrar başladı ama dakikalar İstanbul'un plakası 34'ü gösterirken gurbetçiler bu kez meşaleleler yakarak sahaya ses bombası atmaya başladı. Oyun yine durdu ve hakemler soyunma odasının yolunu tuttu. Kulübenin önünde tribünleri izleyen Hamza Hamzaoğlu daha fazla dayanamadı ve eliyle oyuncularına "Haydi içeri gidiyoruz" işaretini yaptı. İkinci yarıda meşalelerin atıldığı Galatasaray tribünün önünde oynamak istemeyen Udinese cephesi de tekrar sahaya çıkmak istemedi ve hakemler maçın tatil edildiğini bildirdi. Geçmişte yaşanan tribün terörü yüzünden Almanya'da hazırlık maçı yapamayan Türk takımlarına belki artık Avusturya kapıları da kapandı.

HAMZAOĞLU: YETER ARTIK
Maçın yarıda kalmasına tepki gösteren Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu "En çok üzüldüğüm şey, kilometrelerce uzaktan Almanya ve diğer ülkelerden gelen aileler. Onlar maçı izleyemeden aynı yolu geri dönecek. Buna kimin hakkı var? Hakem içeri giriyoruz dedi. Kararı o aldı. Zaten Eray'ın da gözüne bir parça gelmiş atılan cisimlerden. Allah korusun bir göz kaybettikten sonra mı bir şeyler olacak? Allah aşkına biz ne zaman akıllanacağız? Yeter artık ama yeter... Almanya'da yasaklandı, İngiltere'de ceza aldık, burada da yarın yasak gelirse ne olacak? Ülkesini, vatanını, takımını seven insan bunu yapmaz. Yapmamalı" ifadelerini kullandı.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN