Pereira: Taraftarlarımıza ihtiyacımız var

Fenerbahçe ile Ukrayna ekibi Shakhtar Donetsk arasında 28 Temmuz Salı günü Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak UEFA Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçı öncesinde Teknik Direktör Vitor Pereira ile kaleci Volkan Demirel, basın toplantısı düzenledi.

Pereira: Taraftarlarımıza ihtiyacımız var
Vitor Pereira, Shakhtar Donetsk'i gayet iyi bildiklerinin altını çizerek, taraftarların da desteğiyle kendi kimliklerini sahaya yansıtacaklarını belirtti. Kaptan Volkan Demirel ise, ellerinden gelenin en iyisini yaparak; rövanş maçı öncesinde avantajlı bir skor elde etmek istediklerini ifade etti.

Vitor Pereira: "Shakhtar takımını gayet iyi biliyorum"


Basın toplantısında ilk sözü Teknik Direktör Vitor Pereira aldı. Portekizli çalıştırıcı gelen bir soru üzerine öncelikle takımın son durumunu değerlendirdi. Pereira maç için, "2 kaliteli takımın mücadelesi olacak. İyi bir futbolun oynanacağı maç olacak. Taraftarlarımız bize destek versinler. Her zaman arkamızdan olsunlar. Shakhtar takımını gayet iyi biliyorum ama bizim de kendi oyun tarzımız ve yapabileceklerimiz var" ifadelerini kullandı.

Vitor Pereira: "Bizim kozlarımız daha güçlü"

Takımının seviyesi ve Ukrayna temsilcisinin de durumu ile ilgili soruya da Teknik Direktörümüz Vitor Pereira, "Bu kadar kısa bir sürede net bir seviye belirlemek kolay değil. Takım halinde uyumumuzu sağlamaya çalışıyoruz. Sadece 3 haftadır birlikte çalışıyoruz ve gelebilecek en üst düzeye geldik. Rakip takımın bazı avantajlarının olduğunu düşünüyorum. Birincisi, uzun yıllardır aynı hocayla ve aynı oyuncu grubuyla çalışıyorlar. İkincisi hazırlık sürecine bizden erken başladılar ve lig maçları başladı. Biz ise 3 haftadır birlikte çalışıyoruz. Bireysel kaliteli, hızlı ve güçlü oyuncuları var ama bu demek değil ki biz yeni ekiple, yeni oyuncu grubuyla çalışmamıza rağmen kendi yapabileceklerimizi sahaya yansıtmayacağız. Bizim göstereceğimiz kozlar daha güçlü. Yarın taraftarlarımızla güçlü bir aile olalım. Pozitif desteğe ihtiyacımız var. Takıma yardımcı olmaya çalışsınlar" diye konuştu.

Vitor Pereira: "Takımın uyumu sistemden önemli"

Kendisi için sistemden daha önemli olanın takımın uyumu olduğunun bir kez daha altını çizen başarılı teknik adam, "Daha önce de açıkladım, 4-4-2, 4-3-3 olsun önce sistem gelmiyor benim için. Saha içinde oyuncularımın rahat edecekleri sistemi oynatmak istiyorum. Takıma katkı verecekleri sistemi oynatmaya gayret ediyorum. Takımın uyumurahat etmesi sistemden daha önemli. 4-4-2 oynarsınız iyi işler ama aynı sistemle çok zayıf da düşebilirsiniz. Bireysel ve kollektif anlamda oyuncuların rahat olmaları her şeyden önemli" dedi.

BİZE ULAŞIN