Onur depremi

Rabotnicki maçı için Makedonya'ya giden Trabzonspor, Onur kriziyle sarsıldı. Sportif Direktör Süleyman Hurma ile tartışan kaptan kadro dışı bırakıldı. Kamptan ayrılan tecrübeli kaleci İstanbul'un yolunu tuttu

Onur depremi
Makedon ekibi Rabotnicki ile yarın kritik bir maça çıkacak olan Trabzonspor'da dün Onur Kıvrak krizi patlak verdi. Almanya'dan Üsküp'e giden bordo-mavililer, akşam ev sahibi takımın tesislerinde antrenman yaptı. Çalışmaya Onur haricinde herkes katıldı. Antrenman öncesi Sportif Direktör Süleyman Hurma ile tartışma yaşayan Kaptan Onur'a çalışmaya çıkmadı. Tecrübeli kaleci ardından kamptan ayrılıp İstanbul'a döndü.

HURMA: MORALİ BOZUKTU, İZİN VERDİM
Sportif Direktör Süleyman Hurma, Onur ile ilgili gazetecilere, "Kendisine morali bozuk olduğu için izin verdim. Morali düzelirse aramıza döner, düzelmezse de kendisi bilir" ifadesini kullandı. Bu gelişme üzerine Onur, takımın Makedonya'daki kampından ayrıldı. İstanbul'a dönen Onur, yarın oynanacak olan Rabotnicki maçında forma giyemeyecek. İddialara göre Hurma'nın, "Kendine çeki düzen ver. Yürürken dikkat et" dediği bordomavili kalecinin de "Ben bu takımın kaptanıyım. İstediğim gibi yürürüm" karşılığını verdiği ileri sürüldü.

HURMA'YA ÖFKE YAĞDI
Trabzonspor'da kaptan Onur Kıvrak'ın Makedonya'da kamptan ayrılarak İstanbul'a gelmesine yol açan konuşma, bordomavili taraftarları adeta çileden çıkardı. Onur'un İstanbul'a gitmesi üzerine öfkelenen taraftarların hedefinde ise Trabzonspor Sportif Direktörü Süleyman Hurma vardı. Hurma'ya özellikle sosyal medya üzerinden adeta mesaj yağdıran taraftarlar, "Kaptan Onur dokunulmazdır, "Ayrılacak birisi varsa bu Onur değil", "Onur'u kadro dışı bırakmak Trabzonspor taraftarına savaş ilanıdır" diyerek tepkilerini dile getirdi.

TARAFTAR BAĞRINA BASTI
Şok bir gelişmeyle büyük bir krizin ortasında kalan Onur Kıvrak'a bordo-mavili taraftarlar destek verdi. Dün gece geç saatlerde İstanbul'a gelen tecrübeli file bekçisini yüzlerce Trabzonspor taraftarı karşıladı.

ONUR KIVRAK SABAH'A KONUŞTU

Ben haksızlığa karşı her zaman başkaldırırım

Tecrübeli file bekçisi yaşananlarla ilgili SABAH'a şunları söyledi: "Süleyman Hurma ile aramızda bir tartışma yaşandı. Kadro dışı bırakıldım. Şu anda İstanbul'a dönüyorum. Benim için önemli olan her zaman Trabzonspor'dur. Her şey düzelecektir buna inanıyorum. Başkanım bana 'konuşuruz' dedi. Nasıl bir tavır sergileyeceğimi ben de bilmiyorum. Bir tarafta Trabzonspor diğer tarafta diğer şeyler. Ne yapacağım bilmiyorum. Başka kulübe gitmeye niyetim yok. Benim karakterim belli. Ben gitmek istesem 7 milyon Euro'luk maddeyi kaldırmazdım. Yürümeyle alakalı bir tartışma yaşamadık. Ben haksızlık olursa başkaldırırım. Ben İzmir'den gelirken arkamda ne dayım ne amcam vardı, tek başıma buraya geldim. Eğer olursa tek başıma giderim. Allah ne gösterir bakalım. Olmazsa gelir bir açıklama yaparım vedalaşırım."
Goller Cepte
BİZE ULAŞIN