Kapalı gişe

Bir milli müsabakaya ilk kez Letonya karşılaşması ile ev sahipliği yapan Konya, Hollanda sınavında da layıkıyla görevini yerine getirdi

Kapalı gişe
Konyalılar ve Torku Arena, milli sınavlardan alnının akıyla çıktı. A Milli Takım'ın perşembe günü Letonya'yı konuk ettiği karşılaşma ile ilk kez kapılarını bir milli müsabakaya açan Torku Arena'da unutmaya yüz tutan milli coşkuları yeniden Türkiye'ye hatırlatmıştı Konyalılar... Letonya karşısında yaşanan hayal kırıklığına karşın Torku Arena'da yine tek bir koltuk boş kalmadı ve Fatih Terim ile öğrencileri, Hollanda sınavına büyük bir moralle çıktı. İki milli karşılaşma için 83 bin 962 bilet satılırken bu rakam, Süper Lig ile PTT 1. Lig'in üçüncü haftasında oynanan 18 karşılaşma için satılan bilet sayısını geride bıraktı.

40 BİN
Konya Büyükşehir Torku Arena'da, seyirciler için koltuklara 40 bin bayrak bırakıldı. Milli Takım'ın sporsorlarından Coca Cola ise karşılaşmaya babaları ile gelen çocuklara 3 bin 500 Milli Takım forması dağıttı.

MEHTER MARŞI KARŞILADI
Hollandalı futbolcular, ısınmak için sahaya çıktığında, statta Mehter Marşı çaldı. Tribünde dev, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" pankartı açılırken, maç öncesi sık sık aynı sloganı atarak tempo tutan taraftarlar, terörü ve destekçilerini bir kez daha lanetledi. Hollanda adına ise 300 taraftar Konya'da tribündeki yerini aldı.

ŞAMPİYONLAR ALKIŞLANDI

Avrupa şampiyonu olan Görme Engelli Milli Futbol Takımı, Türkiye-Hollanda mücadelesi öncesi şampiyonluk kupası ile beraber sahaya çıktı. Taraftarlar, kupayla poz veren ve tur atan Milli Takımı alkışladı. Şampiyonlar, sonrasında kendilerine ayrılan özel locaya çıktılar ve TRT spikeri Yalçın Çetin'in anlatımıyla karşılaşmayı takip ettiler.

Goller Cepte
BİZE ULAŞIN