Kadlec'e sarıldı

Sakatlıklar Kasımpaşa maçının savunma planını değiştirdi

Kadlec'e sarıldı
Milli maç arası Fenerbahçe'ye yaramadı… Antalya maçında sakatlanan Ba'nın ardından Alves'in Portekiz Milli Takımı'nda, Kjaer'in de Danimarka'nın Ermenistan ile oynadığı maçta sakatlanması, Kasımpaşa maçı öncesi teknik direktör Pereira'yı sıkıntıya soktu. Portekizli hoca savunma planını tamamen değiştirdi. Eldeki tek sağlam stoper Kadlec'in yanına partner aranırken, Mehmet Topal ve Ozan Tufan seçenekleri üzerinde durulduğu öğrenildi. Pereira'nın, Topal'ı stoperde Ozan'ı ise orta alanda görevlendirebileceği gelen haberler arasında. Cezası biten Caner'in de katılımıyla F.Bahçe geri dörtlüsünün Kasımpaşa maçında Şener-M.Topal- Kadlec-Caner şeklinde olması bekleniyor.

SAVUNMADA SON DURUM
1- KJAER: Danimarka'nın Ermenistan ile oynadığı maçın 80. dakikasında sakatlandı. Ayak bileğindeki kapsüllerden birinde yırtık var. İki kemik arasındaki zarda ödem mevcut. Ayak bileğinde bir bağ koptu. En az 3 hafta yok.
2- ALVES: Rize maçı sonrası sağ üst ön kas zarında yırtık ve kanama tespit edilmişti. Kasımpaşa maçında sahalara dönmesi bekleniyordu. Ancak Portekiz Milli Takımı'nda sağ üst ön adelede sertleşme ve ağrı hissetti. Tedavisine devam ediliyor. Kasımpaşa maçında yok.
3- BA: Antalyaspor maçının ikinci yarısına çıkamamıştı. Sağ kasığında ikinci derece sakatlık tespit edilmişti. 4 hafta sahalardan uzak kalacağı açıklandı. Kasımpaşa ve Molde maçlarında kesin olarak forma giyemeyecek.
4- GÖKHAN: Oyuncunun sakatlığı Milli Takım'daki zorlanmaya bağlı olarak uzadı. Gökhan'ın bu hafta içerisinde çalışmalara başlaması bekleniyor. Ancak Bursa maçından önce takıma dönme ihtimali oldukça düşük...

*

1 SORU 1 CEVAP

Alves ve Ba'dan sonra Kjaer de sakatlandı... Fenerbahçe'de Vitor Pereira ne yapmalı?
Futbolda teknik direktörlerin dehası, yokluklarda ortaya çıkar. Birinci tandemini kaybeden Fenerbahçe'de, Kasımpaşa maçında (Bruno Alves-Kjaer), Kadlec ve Mehmet Topal ikilisi ile göbeği tutacak. Birbirleri ile az oynamış ve hata yapmaya uygun bir ikili karşımızda var... Bu noktada Pereira'nin, orta sahadaki yapılandırması ve görevlendirmesinde olacak gözlerimiz. Çünkü Rıza Çalımbay, rakiplerin hassas noktasını planlayan ve oyuncularına aşılayabilen bir teknik adamdır.
GÜRCAN BİLGİÇ

BİZE ULAŞIN