Paşa'nın kilidi Josef

Oyuncularından hücuma çıkarken tam konsantrasyon isteyen Pereira, "Josef'e baskıyı yüksek yapacaklardır. Hepimiz orta alana yardımcı olmalıyız" dedi

Paşa'nın kilidi Josef
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Kasımpaşa maçı analizini dün takımla paylaştı. Portekizli teknik adam, rakibin en belirgin özelliğinin, 2. bölgede yaptığı baskı sonrası kaptığı toplarla bulduğu pozisyonlar olduğunu belirterek, hücuma çıkarken tam konsantrasyon istedi. Bu noktada Josef de Souza liderliğindeki orta alana büyük görev düştüğünü belirten Pereira, "Maça pres direnciyle başlayacaklar. Ama bu pres gücünü kırmak bizim elimizde. Pas yüzdesini yüksek tutarak bu silahlarını etkisiz hale getirebiliriz. Souza'ya baskıyı yüksek yapacaklardır. Hepimiz orta alan oyuncularına yardımcı olmalıyız" dedi. Pereira, orta alandaki dinamizmi 90 dakikaya yaymaları gerektiğinin de altını çizerek, bu nedenle o bölgede değişikliklerin fazla olabileceğini kaydetti. Pereira, "Maça kiminle başlayacağıma karar vermedim. Ama Meireles, Ozan, Volkan Şen ve hatta Markovic gibi isimleri mutlaka kullanacağım. O presi kırmamız için enerjimizin yüksek olması gerekiyor. Bu nedenle yedek kulübesinden gelecek isimlerden de katkı bekliyorum" diye konuştu.

KÜÇÜK PRENS'İN TATLI TELAŞI!
Pereira, Topuk Yaylası kampından bu yana özel ilgilendiği Hakan Çinemre ile Kasımpaşa maçı öncesinde bir görüşme yaptı. Pereira "Sana ihtiyacımız olacak. Henüz karar vermedim ama her an oynayacakmış gibi hazır olmanı istiyorum" dedi. Hakan ise "90 dakikayı en iyi şekilde çıkaracağıma inanıyorum. Sizi mahcup etmem" diyerek hocasına güven verdi.

BAMBAŞKA BİR CANER
F.Bahçe'de 4 maçlık cezası sona eren Caner Erkin, Kasımpaşa mücadelesiyle ligde formasına yeniden kavuşacak. Başarılı sol bek, geçen sezon zaman zaman agresif tavırlar nedeniyle hatalar yaptığını belirterek bu sezon bu olaylara nokta koyacağına vurgu yaptı. Teknik direktör Pereira ile yaptığı görüşmede Caner, artık daha sakin ve akılcı davranacağını söyledi.

BİZE ULAŞIN