Stoper istiyordum forvet geliyordu

"Fenerbahçe'de transferleri Aykut Kocaman ve yönetim yapıyordu. Ben stoper istesem, forvet geliyordu. Almanya'da futbolcunun kalbine girmek zordur, Türkiye'deyse beynine"

Stoper istiyordum forvet geliyordu
Cristopher Daum, FourFourTwo'ya verdiği röportajda Türkiye günleri anlatırken, teknik adamlık kariyeri hakkında da bilgiler verdi. Daum'un röportajından çarpıcı satır başları şöyle:
Beşiktaş'ı şampiyon yaptığımda müthiş bir ekiple çalıştım. Mehmet, Rıza, Feyyaz, Ali, Metin... Hepsi eğitim görmüş, efendi, bilgili futbolculardı. Süleyman Seba gibi bir yöneticiyi tanıdığım için çok mutluyum.
F.Bahçe'de bütün transferleri Aykut Kocaman ve yönetim yapılıyodu. Hangi futbolcuları istediğimi söylüyordum ama stoper istesem forvet getiriliyordu! Roberto Carlos ve Vederson elimizdeyken bir anda Andre Santos alındı. Akıl almayacak bir iş.
Çok futbolcuları parlamadan istedim ama kulüplere söz geçiremedim. Bir çoğunu Aziz Yıldırım istemedi. Roberto Carlos yerine Abidal'i alması için direttim. Michael Essien izlettim mesela. Daha keşfedilmeden Patrice Evra'yı alabiliyorduk.
(Denizli'deki kaçan şampiyonluk) Bir daha Denizli'deki gibi bir maç olmayacak çünkü dünyanın hiçbir yerinde maçlar 116 dakika sürmez!
Teknik direktör futbolcunun önce beynine, sonra da kalbine girebilmeli. Almanya'da futbolcunun kalbine girmek zordur, Türkiye'deyse beynine.
BİZE ULAŞIN