Taraftar bizi görecek!

Trabzonspor'un "Alman Messi" lakaplı golcüsü, "Taraftar kesinlikle baskı unsuru olmaz. Şampiyonluk için sahadaki savaşımızı, kavgamızı, mücadelemizi gördüğü zaman bizi zaten alkışlar" mesajını verdi

Taraftar bizi görecek!
Trabzonspor'un Chelsea'dan 4 milyon Euro'luk satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladığı Marko Marin, Türkiye'deki ilk röportajını SABAH'a verdi. Bu sezon şampiyonluk yarışının içerisinde olacaklarını belirten Marin, "Lige iyi başladık. Taraftarımızdan sonuna kadar bizi desteklemelerini istiyoruz. Taraftarlar kesinlikle bir baskı oluşturmaz. Bir futbolcu sahada elinden geleni yaptığı zaman, vicdan olarak rahat olduğumuz zaman taraftarlarımız da bizim bu savaşımızı, kavgamızı, gördüğü zaman bizi zaten alkışlar" dedi. Birçok takımdan teklif almasına rağmen hedefleri nedeniyle Trabzonspor'u seçtiğini söyleyen Alman futbolcu, "Bu hedefler burayı benim için cazip hale getirdi. Gelmeden önce İspanya'da beraber oynadığım Mbia ve Mehmet Ekici ile defalarca konuştum. Burayla ilgili bana güzel şeyler söylediler. Bu da benim için çok etkili oldu" diye konuştu.

OYNADIKÇA DAHA İYİ OLACAĞIM

Türkiye'de dünya çapında birçok ismin forma giydiğini hatırlatan Alman futbolcu, "Buraya geldikten sonra iyi şeyler yapabilecek bir takım olduğunu gördüm. Trabzonspor benim için çok iyi bir durak. İyi bir atmosferimiz var. Kendi ve takımım adına çok güzel işler yapacağımı düşünüyorum. Hep en üstleri zorlayacak bir takım haline geleceğiz. Bin de burada yeniden yükselişe geçeceğimi düşünüyorum. Maç ritmini yakaladıkça kendimi göstereceğim. Fit olduğumu düşünüyorum. Maç eksiğim tabi ki var. Ama oynadıkça daha iyi olacağım. Trabzonspor'un şampiyonluk yolunda mücadelesine ben de katkı yapacağım.

ŞOTA ARVELADZE TAKIM İÇİN BİÇİLMİŞ KAFTAN
Teknik direktör Şota'nın kendisine gösterdiği yakınlıktan da fazlasıyla memnun olduğunu söyleyen Marin, şöyle konuştu: "15 gündür buradayım. Antrenmanlarda hocanın en belirgin tarzı, sürekli topa sahip olmak istemesi. Nerede oynarsak oynayalım oyunu domine etmeye çalışan bir oyun anlayışını benimsiyor. Hocamızın eski bir ofans oyuncusu oluşu bizim için biçilmiş bir kaftan. Hocamızın kendi stili var. Çok iletişimci bir insan. Hem ben hem de takım arkadaşlarıma yapmak istediklerini iletmeye çalışıyor. Çok iyi bir insan. Şota ile birlikte çok güzel işler yapacağımızı düşünüyorum."

LÖW'ÜN ÖVGÜLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM
Milli takımda oynarken Alman teknik direktör Joachim Löw'ün kendisi için söylediği, "Bu küçük adam çok pozitif ve yetenekli" sözlerine teşekkür eden Marin, "O sözler üzerimde baskı oluşturmadı. Çok güzel sözler söylediği için Löw'e teşekkür ediyorum. O sözlerden sonra kupalar kaldırdım, başarılı olduğumu düşünüyorum. O yüzden buraya da o sözleri tekrar söyletmek istediğim için geldim" ifadelerini kullandı.

BENİ KENDİLERİNDEN BİRİ GİBİ GÖRÜYORLAR
Karadeniz insanıyla fiziksel benzerlikler gösterdiği için Trabzon'da ayrı bir ilgiyle karşılaştığını sözlerine ekleyen Alman golcü, "Geldiğim günden itibaren Trabzon halkı bana çok fazla değer veriyor. Bunlar çok güzel şeyler. Beni kendilerinden biri gibi görüyorlar" diye konuştu.

İSTİKRAR ÖNEMLİ...
Şampiyonluk mücadelesinde son ana kadar var olacaklarını vurgulayan Marin şu ifadeleri kullandı: "İlk 3 maçta 7 puan aldık ve futbol olarak güzel şeyler ortaya koyduk. Lig çok uzun bir maraton, inişler çıkışlar olabiliyor. Futbolda büyük takım, küçük takım diye bir ayrım kaldığını sanmıyorum. Özellikle mütevazi diye tabir ettiğimiz takımlara karşı biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Bizim nihai amacımız istikrarlı bir şekilde bu performansı sonuna kadar götürebilmek. Şampiyonluk için mücadele eden üç veya dört takım varsa bunlardan birisi mutlaka bizim olmamız gerekiyor. Bunun için mücadele edeceğiz."

BÜTÜN KUPALARA TALİBİZ
Kendi kariyeri açısından Trabzonspor'un çok önemli bir kulüp olduğunun altını çizen Marko Marin, "Yönetim çok önemli projelerle karşıma geldi ve beni ikna etti. Çok iyi ve kaliteli oyunculara sahip bir takımız. Trabzonspor olarak bu sezon bütün kupalara talibiliz. Taraftarımızın da itici gücüyle şampiyonluk için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Trabzon halkını, camiasını ve seyircisini mutlu etmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN