Ben Cardozo'yum!

N'Doye'nin gelişi sonrasında kulübeye çekilen Cardozo: "Kimse benim kolay pes edeceğimi düşünmesin. N'Doye iyi ama ben de Cardozo'yum."

Ben Cardozo'yum!
Trabzonspor'da forma savaşında yeni transfer Dame N'Doye'nin gerisinde kalan ve formasını kaptıran Oscar Cardozo, iddialı konuştu. Paraguaylı oyuncu beklentinin farkında olduğunu belirterek, "Antrenmanlara gelen taraftarlarımız 'Cardozo' diye bağırdığında bana karşı olan inançlarının her geçen gün arttığını düşünüyorum. Bu beklentiye karşılık vermek zorundayım" dedi. N'Doye'nin gelişinin kendisini de ateşlediğini söyleyen Cardozo, "O çok iyi bir oyuncu ama ben de Cardozo'yum. Kimse kolay pes edeceğimi düşünmesin. Geçtiğimiz sezon attığım goller ortada. Bu sezon daha fazlasını yapabileceğim daha güçlü bir takımımız var. Bu da bana ayrı bir güç ve motivasyon veriyor" diye konuştu.

İSKENDER GÜNEN: 1 soru 1 cevap

Trabzonspor'da Oscar Cardozo yarın oynanacak olan Kayserispor deplasmanında 11'de forma giymeli mi? Paraguaylı Trabzonspor'a bu sezon nasıl katkı sağlar?

Şu anki fiziksel görünümüyle ilk 11'de oynama ve forma şansı bulması son derece zor. Özellikle deplasmanlarda oyuna Cardozo ile başlamak, takımı 10 kişi bırakmak demek. İç saha maçlarında ise oyunu karşı alana yığdığınız zaman maçın son 30 dakikalık bölümünde katkı yapabilir. Yalnız son Akhisar maçında N'Doye ile önde ikili forvet görüntüsünde değil. Çünkü kenarlarda çizgiye yakın yerlerden savunmanın dengesini bozup orta yapan oyuncunuz yok. Erkan ve Yusuf içeri girerek oynamaya çalışan iki isim. Bu yüzden Yusuf sol kenera yakın, N'Doye'yi de sağ kenarın içinde Cardozo'ya yakın oynatıp, sağ kenardan oluşturulacak boşluktan Cavanda'yı kullanabilirseniz, Cardozo size katkı yapabilir.BİZE ULAŞIN