Yıldız tanımam!

F.Bahçe'nin Portekizli hocası, Kasımpaşa maçında yaptığı son hamlesiyle 'dokunulmazlık'ları kaldırdı. Pereira, "İsmi ya da kariyeri ne olursa olsun kötü oynayan kenara gelir"i gösterdi

Yıldız tanımam!
Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Kasımpaşa maçı sonrası alınan 1-0'lık sonuçtan memnun olduğunu ancak takımdan memnun olmadığını net bir dille ifade etti. Portekizli çalıştırıcı, takıma gözdağını ise yaptığı değişikliklerle verdi. Daha önce Eskişehir maçında Fernandao ve Diego, Rize'de Fernandao, Sow, Diego ve Antalya maçında Fernandao'yu oyundan alan Pereira, büyük yıldız olarak transfer edilen ve adeta dokunulmaz olarak gözüken Luis Nani ve Robin van Persie'yi oyundan alırken bu bir nevi, "Kimse dokunulmaz değil. Kötü oynayan kim olursa olsun kenara gelir" mesajını da verdi.

RAKİBİ OYUNDA TUTUYORUZ
Pereira'nın, oyun içinde halen devamlılığı sağlayamamaları nedeniyle oldukça kızgın olduğu belirtildi. Portekizli'nin teknik ekibiyle yaptığı toplantıda "Oyun içinde kopmalar yaşıyoruz. Ayrıca üçüncü bölgede kötü tercihler yapıyoruz. Bu skoru zor bulmamıza ve 90 dakika boyunca rakibi oyunda tutmamıza neden oluyor. Her takım bizden her an puan alacakmış gibi yüzde 100 konsantrasyonla oynuyor. Rize'de bu nedenle puan kaybettik. Kasımpaşa'da zorlandık. Neyse ki, puan kaybı yaşamadık ama futbolumuzu geliştirmemiz gerekiyor" dediği öğrenildi.*
1 SORU 1 CEVAP

Kasımpaşa maçında Robin Van Persie ve Nani gibi iki önemli yıldızı aynı anda oyundan alma cesaretini gösteren Pereira'nın hamlesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Pereira'nın iki önemli futbolcuyu 60. dakikada kenara alması cesur bir karar ama oyuncuların performansı da bu kararı destekliyordu. Hamle zamanı gelmişti. Hem takımı ateşlemek istedi hem de "Dokunulmazlığı" kaldırdı. Fakat bu hamlede Volkan Şen yerine Markovic'i seçmesi de enteresandı. Burada sorgulanması gereken, en önemli iki oyuncunun çıkmasından sonra takımın daha iyi oynaması. Genç teknik adam, bunun üstünde daha dikkatli durmalı.
GÜRCAN BİLGİÇ

BİZE ULAŞIN