Tek Türkiye

Arena'da "Birlik ve beraberlik içerisinde tek Türkiye" yazılı dev bir pankart açan Galatasaraylı taraftarlar, karşılaşma öncesi stadı "Şehitler ölmez vatan bölünmez" sloganlarıyla inlettiler

Tek Türkiye
Galatasaray taraftarı dün akşam şehitleri unutmadı ve tribünde unutulmaz bir koreografiye imza attı. Türk Telekom Arena'nın Kuzey Tribünü'nde bulunan taraftar grubu ultrAslan,"Birlik ve beraberlik içerisinde tek Türkiye" yazılı pankartı ayyıldızlı kırmızı-beyaz kartonlardan oluşan koreografi ile tamamladı. Stat hoparlöründen "Bir başkadır benim memleketim" şarkısı çalarken, tribünler, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye inledi.

TRİBÜNLER BOŞ KALDI

Bu arada sarı-kırmızılı taraftarların Atletico Madrid karşılaşmasına olan ilgisi, lig maçlarına oranla daha yüksek olmasına karşın, tribünler tamamen dolmadı. Türk Telekom Arena tribünlerinde yaklaşık 35 bin futbolsever karşılaşmayı takip etti. Ayrıca, 30 kadar Atletico Madrid taraftarı da kendilerine ayrılan bölümden takımlarına destek verdi.

TARAFTARDAN BİRLİK MESAJI
Galatasaray taraftarları, Atletico Madrid maçı öncesi Odeabank Tribünü'nde özel bir koreografi sergiledi. Sarı-kırmızılılar, kartonlarla üst blokta kırmızı zemin üzerine beyaz olarak Türkiye yazısı, alt blokta ise Türk bayrağı oluşturdu. Ayrıca, "Tek Türkiye" yazılı pankart açıldı.

Bir soru bir cevap: Bülent Timurlenk

Galatasaray'ın kendi evinde bu kadar kötü bir futbol sergilemesini neye bağlıyorsunuz?

Fiyasko bir transfer dönemini, son saniye imza skandalıyla süsleyen Galatasaray'da Denayer'in ilk maçında Şampiyonlar Ligi müziğinin çalması, sol bekten emekli stoper Hakan Balta'nın ön libero oynaması, kendine faydası olmayan Emre Çolak'ın kenara gelirken tribünlere aklınca gönül koyması, sene 2015 olmuş, Hamza Hamzaoğlu'nun gol için hala Umut Bulut'a başvurması... Atletico Madrid'in ne oynayacağını herkes biliyordu, gizlisi saklısı yok bu takımın. 10 kişiyle harika savunma yapar, dikine çıkar, yüksek toplarda affetmezler. Geçen sezon 24 gol atan Griezmann, dün de iki kez affetmedi. İkinci yarı Yasin'in girmesi, Denayer'in sağ beke geçmesi... Atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmişti. Futbolda dün yoktur, bu kadronun Şampiyonlar Ligi'nde yine hüsran yaşayacağı belliydi. Galatasaray, başkanı, yönetimi ve hocasıyla yaz aylarında bir korku dizisi senaryosu yazdı. Dün dizinin ilk bölümünü taraftarlarına izlettiler. 3 ayda 4 yıldızlı otelden, oda-kahvaltı aile pansiyonuna. Yaz bitti... Takvimde de Florya'da da...

BİZE ULAŞIN