Gitmiyorum

Divan Kurulu'nda konuşan ve duayenlerin alkışını alan G.Saray Başkanı Özbek:

Gitmiyorum
"Bizler en iyi şekilde ve Galatasaray etiğine uygun olarak kulübü yönetmekteyiz. Üç yıllığına geldik, bırakmayız. Buradayız!.."

"5 Ekim'de Galatasaray'ı temsilen bir heyet UEFA'ya gidip yaptığımız tasarruf ve mali hareketlerin açıklamasında bulunacağız."

"Kasım ayında G.Saray Adası için olağanüstü genel kurul hazırlığı içindeyiz. Tüm senaryoları genel kurul önüne koy

G.Saray'da taraftarın istifaya davet ettiği başkan Dursun Özbek, Divan Kurulu toplantısında önemli açıklamalar yaptı ve 2018'e kadar görevininin başında olduğunu vurguladı. Salondan aldığı olumlu reaksiyonla rahatlayan Özbek uzun bir konuşma yaptı ve 3 aylık sürede yönetim olarak icraatlarını bir bir anlattı. İsim vermeden ancak rakamlarla Ünal Aysal dönemindeki borçlanmayı kalem kalem açıklayan Dursun Özbek, taraftarın istifa çağrılarına da "Bizler en iyi şekilde ve G.Saray etiğine uygun olarak kulübü yönetmekteyiz. Kimse şunun tersini düşünmesin; ben ve yönetimim 3 yıllığına bu göreve geldik. Hayatımda hiçbir zaman hiçbir işi yarım bırakmadım. Arkadaşlarım da öyle... 3 yıllık görev süremiz doluncaya kadar görevi bırakmayacağız ve neye mal olursa olsun G.Saray'a verdiğimiz sözlerin ve vaatlerin hepsini harfiyen yapacağız" cevabını vererek noktayı koydu.

RİVA İÇİN KONUT RUHSATI TAMAM

Özbek konuşmasında üyelere seslenerek, "Stadın hemen yanındaki boşlukta bana müsaade ederseniz, yaklaşık 15 bin kişilik bir kapalı salon yapmak istiyorum dedim. Bunu yapmakla Abdi İpekçi'den kurtuluyoruz. Taç Spor Tesisleri'ni kamp çalışmaları için kullanacağız. Riva'da şu anda sadece konut ruhsatı alındı. Otel projemiz devam ediyor. Kulüp vaat ettiğimizin de altında maliyetle 200 odalı bir otele sahip olacaktır" ifadesini kullandı.

UEFA İLE 5 EKİM'DE GÖRÜŞECEĞİZ

Özbek son yıllarda transferde harcanan paraları üyelere okudu. UEFA nezdinde tedirginliğin gerekçelerini açıkladı: "Galatasaray 2012-13 sezonu itibariyle 38 milyon Euro zarar etmiş, bu yetmemiş, 2013-14 sezonunda da yaklaşık 39 milyon Euro tekrar zarar etmiş, bu da yetmemiş, 2014-15 sezonunda da 30 milyon Euro zarar etmiş. Topladığımız zaman kriterlere göre, kümülatif yaklaşık 107 milyon Euro Sportif AŞ zarar etmiş! UEFA, 'kriterlerime uyamıyorsan, yaptırımlarım var, aman dikkat' demiştir. İzleme 2014 Mayıs ayında başladı. 6 ayda bir rapor yolluyoruz. Kendilerinden bir görüşme talep ettik, 5 Ekim'de Galatasaray'ı temsilen bir heyet UEFA'ya gidip yaptığımız tasarrufları, mali hareketlerin açıklamasında bulunaca

G.SARAY'IN BORCU 919 MİLYON TL

Başkan, Kasım ayında olağanüstü genel kurul hazırlığı içinde olduklarını söyleyerek, "Muhtelif alternatifler getireceğiz. Tüm senaryoları genel kurul önüne koyacağız" diyerek sözlerini bitirdi. Bu arada Galatasaray'ın konsolide borç alacak farkı
Hamza Hoca'yı pas ge

BAŞKAN ÖZBEK, KONUŞMASI BOYUNCA HAMZAOĞLU'NUN ADINI HİÇ ANMADI

Başkan Dursun Özbek'in mali sorunlardan TT Arena'nın çatı sorununa kadar birçok konuya değindiği konuşmasında Hamza Hamzaoğlu'ndan hiç bahsetmemesi dikkatlerden kaçmadı. Başkanın kendisi gibi tribünlerin istifaya davet ettiği Hamzaoğlu ile ilgili açıklama yapmaması, 'krizin göstergesi' olarak yorumlandı.

KOZAK İLK KEZ ELEŞTİRMEDİ

Ünal Aysal döneminin bitmesinde Divan'da yaptığı sert konuşmalarla önemli rol oynayan muhalefetin ağır toplarından Hayri Kozak dün söz aldı. Kozak uzun zaman sonra bir Galatasaray başkanını eleştirmedi ve şunları dedi: "Atletico Madrid maçında sayın Özbek'e istifa çağrısı yapan kitle düşüncesiz kitledir."

BİZE ULAŞIN